Ta kobieta niedawno obchodziła 107 urodziny. Jej sekretem na długowieczność jest... codzienne picie Coca Coli.

Ta kobieta niedawno obchodziła 107 urodziny. Jej sekretem na długowieczność jest... codzienne picie Coca Coli.

Na początku października pewna staruszka obchodziła swoje 107 urodziny. Wyjątkowy dzień spędziła wspólnie ze swoim 71-letnim synem oraz znajomymi z domu opieki dla seniorów. Poznajcie historię tej niezwykłej kobiety i poznajcie jej sekret na długie, szczęśliwe życie!

Kamila Mrozek
14.10.2019, 15:39

Przyszła na świat 4 października 1912 roku, zaledwie 6 miesięcy po zatonięciu słynnego Titanica. Mimo swoich 107 lat ta starsza pani czuje się świetnie i umie dobrze się bawić. Zobaczcie, jak w tym roku świętowała swoje urodziny - Frances jedna z najstarszych kobiet na świecie.

Frances Brassey ma 107 lat i mieszka w New Tampa na Florydzie. Jest najstarszą rezydentką domu opieki w hrabstwie Hillsborough.

© media.fox13news.com

Tak wyglądała Frances w dniu swoich 107 urodzin. Kobieta zdradziła, że przeszła na emeryturę w wieku 80 lat, a do domu opieki przeprowadziła się na stałe zaledwie 4 lata temu.

Frances prowadziła bardzo aktywny tryb życia - podróżowała po Azji, Ameryce Południowej i Środkowej. Pracowała jako sekretarka, chętnie pełniła też obowiązki pani domu.

© fox13news.com

W pokoju Frances znajduje się wiele bibelotów, pamiątek z jej bogatego w doświadczenia życia. Są tam przedmioty z wypraw do Chin, piękne albumy fotograficzne z czasów, gdy mieszkała w Kalifornii. Oczywiście nie mogło zabraknąć zdjęcia z mężem - Edwardem Brasseyem z 1943 r.

© tampabay.com

Aby Frances mogła czuć się w dniu swoich 107 urodzin wyjątkowo, opiekunowie z domu opieki przygotowali jej wspaniałe przyjęcie z tortem, tiarą, specjalnymi kotylionami. Syn zaprosił Frances na świąteczną kolację i sprezentował jej wizytę w salonie fryzjerskim.

© fox13news.com

Jak wyglądała sędziwa jubilatka w dniu swojego święta? Staruszka miała bluzkę w wiśniowym kolorze zdobną w piękne wzory i pudrowe spodnie, zaś jej głowę zdobiła złoto-różowa tiara. Urodzinowy "look" uzupełniały różowe kotyliony pasujące do bluzki.

© fox13news.com

Podobno przodkowie Frances też dożyli sędziwego wieku.

© tampabay.com

Ale sama jubilatka zapytana, co sprawia, że jest w tak dobrej formie, odparła, że to zasługa Coca Coli. 107-latka pije ją podobno codziennie!

© fox13news.com

Staruszkowie pytani o sekret swojej długowieczności niejednokrotnie zdradzają, że to zasługa picia wina, whisky, albo jedzenia ulubionych przekąsek. Okazuje się jednak, że nie tylko Frances uważa, iż długie życie to zasługa Coca Coli...

Ciekawe, ile Coli dziennie pija Frances i czy faktycznie ten gazowany napój dobrze wpływa na jej stan zdrowia. Przecież nie od dziś wiadomo, że napoje typu Cola są na czele listy z produktami, które dietetycy każą wyeliminować ze swojego życia...

Czy Coca Cola może zapewniać człowiekowi długowieczność?

Czego życzylibyście sędziwej jubilatce, która jest uzależniona od popularnego napoju z bąbelkami?