Zobacz, jak wyglądałby Michael Jackson bez 100 operacji. Zupełnie inny człowiek!

Zobacz, jak wyglądałby Michael Jackson bez 100 operacji. Zupełnie inny człowiek!

Michael Jackson to niekwestionowany Król Popu, jedna z najważniejszych postaci w historii światowej muzyki. Nie da się jednak ukryć, że trudne dzieciństwo wpłynęło na jego problemy z samoakceptacją. Chorujący na bielactwo artysta nie stronił od operacji plastycznych. Ostatnio pewien grafik postanowił cofnąć efekt zabiegów. Jackson byłby nie do poznania!

Julia Konieczna
4.04.2019, 11:47

Problemy z samooceną

Trudne dzieciństwo znacząco wpłynęło na dalsze życie Jacksona. Nad artystą znęcał się jego własny ojciec. Nie stronił on od ostrej krytyki i obrażania małego Michaela. W dążeniu do samoakceptacji nie było też pomocne postępujące bielactwo.

© Pinterest

Na scenie zdawał się zapominać o problemach w domu!

Pierwsza operacja spowodowana wypadkiem na scenie

Pierwszy zabieg korygujący Michael Jackson miał wykonany w wieku 20 lat. Artysta tłumaczył go wypadkiem podczas próby, gdzie podobno doszło do złamania nosa. Dzięki tej i kolejnym 6 operacjom tej części twarzy, nos artysty znacznie zmalał i zyskał inny kształt.

Pierwszy zabieg miał miejsce w okolicach wydania tego hitu:

Michael Jackson zaprzeczał swoim operacjom plastycznym

Oprócz wielokrotnych korekcji nosa, Król Popu decydował się również na implanty w policzkach i brodzie. Oprócz tego miał wypełniane usta, po to by uzyskać symetrię między górną a dolną wargą. Artysta przyznawał się jednak tylko do operacji nosa, dementując doniesienia o kolejnych korekcjach twarzy.

Postępująca metamorfoza

© denofgeek.com

Kadr z teledysku "Thriller", 1983 r.

© es.fanpop.com

MJ podczas gali American Music Awards w 1990 r.

Chory na bielactwo?

Jackson przyznawał, że cierpi na bielactwo. Jest to choroba, która daje o sobie znać w postaci białych plam pojawiających się na skórze. Artysta tłumaczył, że w ukrywaniu choroby pomagał mu makijaż. Twórca jednej z biografii o Królu Popu, twierdzi jednak, że Michael używał wybielających kremów.

© Pinterest

Jackson podczas Gali Bambi Awards, 2002 r.

Eksperyment grafika: jak Jackson wyglądałby bez operacji i wybielania?

Jeden z grafików zaprezentował ciekawe wideo. Spróbował pozbyć się efektów 100 operacji plastycznych artysty. Efekt zadziwi każdego!

A czy ty poznałbyś gwiazdę popu?

Do projektu grafik wykorzystał zdjęcie przedstawiające Michaela Jacksona w 2003 r.

Efekt pracy grafika

© https://www.youtube.com/watch?time_continue=206&v=mh9SthGzAWk

Według niego, właśnie tak mógłby wyglądać Michael Jackson w wieku 45 lat, gdyby nie ingerował operacyjnie w swój wygląd.

Kontrowersji jest wiele, ale Król Popu pozostaje tylko jeden!

A co Wy sądzicie o projekcie grafika? Czy właśnie tak prezentowałby się Jackson?