Taniec na rurze w obecności przedszkolaków jako atrakcja podczas finału WOŚP.

Taniec na rurze w obecności przedszkolaków jako atrakcja podczas finału WOŚP.

Wyobrażacie sobie, żeby wasze dzieci oglądały występ kobiety tańczącej na rurze? Trzeba przyznać, że jest to dość nietypowa rozrywka dla przedszkolaków. Jednak w gminie Męcinka taka sytuacja miała miejsce i to w ramach pokazów podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Kinga Kwiecień
18.01.2020, 20:20

Rzecznik WOŚP broni występu pokazującego dzieciom taniec na rurze, ponieważ pole dance to przecież dyscyplina sportowa…

Gmina Męcinka mieści się w województwie dolnośląskim. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała tam pierwszy raz i jesteśmy pewni, że ten debiut zostanie zapamiętany na długo.

Nie zapomną o nim zarówno zgromadzone na sali dzieci, jak i internet, który zawrzał, gdy w sieci pojawiło się nagranie z występu kobiety.

Podczas finału WOŚP w tej gminie zostało zebrane ponad 49 tysięcy złotych i 15 euro. Licytacje przyniosły duże zyski dla WOŚP, na przykład za pióro Marszałek Sejmu Elżbiety Witek zapłacono podczas licytacji aż 1950 złotych. Zbiórka pieniędzy na wspaniały cel okazała się sukcesem, jednak co powiecie o jednej z atrakcji, która pojawiła się wśród występów?

Kobieta ubrana w skąpy strój, przywodzący na myśl zmysłową bieliznę, pokazywała swoje umiejętności taneczne w asyście rury.

Występ zebrał wiele braw i wiwatów, jednak na nagraniu widzimy, że wśród obserwatorów są także dzieci i to w pierwszym rzędzie!

Wójt gminy Męcinka, Mirosław Brzozowski, zabrał głos w tej sprawie:

Brałem udział w tej imprezie od początku do końca, również w tym czasie, kiedy odbywał się ten pokaz i nie zauważyłem, żeby to wzbudzało jakiekolwiek negatywne emocje. Były tam osoby starsze i młodsze, co chwilę pojawiały się oklaski.

Nagranie ukazujące występ tancerki pole dance pojawiło się na oficjalnym profilu sztabu na Facebooku. Gdy tylko zauważono, że internauci nie zareagowali na nie zbyt dobrze, wideo zostało natychmiast usunięte.

Nie wzięto jednak pod uwagę, że zanim je usunięto, już i tak zdążyło narobić wokół siebie dużo szumu i rozprzestrzeniło się po sieci.

O komentarz w tej sprawie poproszono także rzecznika WOŚP, Krzysztofa Dobiesa:

Każdy z organizatorów finału WOŚP działa we własnym imieniu, na rzecz WOŚP.

Zaznaczył, że w 2017 roku taniec na rurze został uznany przez Zgromadzenie Generalne Międzynarodowych Federacji Sportowych (GAISF) za oficjalną dyscyplinę sportową:

Istnieje szansa, że kiedyś ujrzymy taniec na rurze na Igrzyskach Olimpijskich

Według was też możemy doczekać się pole dance wśród dyscyplin Igrzysk Olimpijskich? Co myślicie na temat takiego występu w obecności dzieci?