"Taniec z gwiazdami" wygrała para jednopłciowa. To pierwszy taki przypadek w historii tego programu!

"Taniec z gwiazdami" wygrała para jednopłciowa. To pierwszy taki przypadek w historii tego programu!

"Taniec z gwiazdami" to popularny program telewizyjny, w którym od lat przełamuje się tematy tabu. Brały w nim udział między innymi osoby niepełnosprawne np. podróżnik Jasiek Mela, który ma amputowane kończyny, głuchoniema aktorka Iwona Cichosz, czy niewidoma lekkoatletka Joanna Mazur. Czy wiedzieliście o tym, że w tym wyjątkowym talent-show tańczą także pary jednopłciowe?

Kamila Mrozek
10.12.2019, 15:45

Pary homoseksualne pojawiały się już wcześniej we włoskich, izraelskich i austriackich edycjach programu, ale dopiero niedawno osoby tej samej płci zwyciężyły w "Tańcu z gwiazdami". Poznajcie aktora Jakoba Fauerby oraz tancerza Silasa Holsta - wyjątkową parę jednopłciową, która zdobyła serca jurorów i widzów 16. edycji duńskiego odpowiednika "Tańca z gwiazdami".

Jakob i Silas przyznają, że długo zastanawiali się, jak ich taneczna para zostanie przyjęta przez Dunki oraz Duńczyków. Podobno to Jakob, gdy zaproponowano mu udział w programie, poprosił o partnera tej samej płci.

Początkowo jedna z jurorek duńskiego "Tańca z gwiazdami" zastanawiała się, jak będzie się oglądało występy dwóch mężczyzn, tańczących np. cha-chę. Potem jednak i ona przekonała się do tej pary i powiedziała: "Widzę po prostu dwóch świetnych tancerzy".

Zastanawiacie się, co sprawiło, że ta para gejów zwyciężyła w duńskim formacie tanecznego programu rozrywkowego? Obejrzyjcie jeden z ich finałowych występów, a być może pokochacie ich tak samo, jak duńscy widzowie...

Sędziowie byli pod ogromnym wrażeniem zarówno ciężkiej pracy Jakoba, jak i wysmakowanej choreografii przygotowanej przez Silasa.

Podobno aktor Jokob Fauerby oraz tancerz Silas Holst niemal od początku byli typowani na zwycięzców programu.

Kiedy ogląda się zdjęcia z występów tej jednopłciowej pary widać ogromne zaangażowanie i emocje włożone w przygotowanie każdego tańca.

Obaj panowie bardzo cieszyli się z wygranej, ale szczególnie Fauerby chwalił się zwycięstwem w mediach społecznościowych.

"Wygraliśmy! To totalnie szalone i niesamowite. Dziękuję wszystkim za wspaniałe wiadomości i wsparcie w ciąg ostatnich 12 tygodni. Jestem dumny, że moja córka, jej starszy brat i wszyscy inni mali chłopcy, dziewczęta mogą wyjść na świat i kochać tak, jak chcą, tańczyć z kimkolwiek chcą"- napisał Jakob na Instagramie.

W oświadczeniu LGBT Danmark tak skomentowano wygraną Jakoba i Silasa: "wszyscy dziś czujemy się po trosze zwycięzcami, bo społeczeństwo pokazało wielkie poparcie dla osób nieheteronormatywnych".

Z kolei BBC, które jest właścicielem duńskiego formatu "Tańca z gwiazdami" pogratulowało zwycięskiej parze i podziękowało TV2 za złamanie tabu w telewizyjnym show rozrywkowym.

Co sądzicie o finałowym tańcu i wygranej tej jednopłciowej pary?

Czy w kolejnej polskiej edycji "Tańca z gwiazdami" też powinny wziąć udział pary homoseksualistów?