Teksty Na Polskich Nagrobkach Też Potrafią Zaskoczyć

Teksty Na Polskich Nagrobkach Też Potrafią Zaskoczyć

Przed nami Wszystkich Świętych i dzień Zaduszek... Wybierając się na groby warto porozglądać się wokół siebie. Okazuje się, że na polskich cmentarzach można znaleźć poetyckie perełki. Zobaczcie sami!

Damian Bachnacki
1.11.2018, 16:42

#1 Prawdziwy Świerzak

Grunt to podchodzi do życia i śmierci z humorem. Tak właśnie zrobił Waldemar Świerzy, artysta grafik, który na swoim grobie na warszawskich Powązkach polecił umieścić śmieszny napis. Z dystansem do siebie oraz do śmierci.

#2 Ugruntowane przekonania

Jeśli jesteś człowiekiem, któremu nikt nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne, to będzie Twój idealny nagrobek! Jak widać, niektórzy nawet po własnej śmierci nie uwierzą w jej istnienie.

#3 Powrót do podstawówki

Autorowi tego napisu i przepięknego błędu ortograficznego naprawdę należy się powrót do podstawówki... albo chociaż słownik języka polskiego w prezencie! Język polski oficjalnie ZGINOŁ, uczcijmy go minutą ciszy...

#4 Niefortunny dobór liter

Czy ktoś wstawił ten napis przez nieuwagę? Czy zlepek liter był zaplanowany? Tego raczej się nie dowiemy, ale przynajmniej można zastanawiać się, co autor miał na myśli. Interpretacji na pewno znajdzie się wiele.

#5 Siła prostoty

Kilka słów, proste przesłanie - a jednak widać są chętni na taki napis na swoim nagrobku! Co tu dużo mówić, nic dodać, nic ująć... I to by było na tyle. Bez odbioru.

#6 Po fachu

"Tu leży grabarz świętej pamięci, a w koło niego jego klienci" - napis humorystyczny, ale i bardzo prawdziwy. W końcu grabarze spędzają na cmentarzu zarówno życie doczesne, jak i wieczne.

#7 Upragniony spokój

Ten nagrobek jest nazywany ulubionym grobem feministek! Podobno można znaleźć go w Pile, a zdobi go napis: "Tu spoczywa mój mąż, który dręczył mnie wciąż. Leżąc w tym grobie, ulżył mnie i sobie". Jak widać żona nie kryła ogromnego uczucia do swego zmarłego męża.

#8 Pożegnanie z przesłaniem

Jak przystało na poetę, Jerzy Ficowski postanowił zrobić pożegnanie z przytupem. Jest odważnie, inteligentnie, ale i zabawnie. To prawdziwa perełka wśród warszawskich nagrobków!

A jaki napis na nagrobku marzyłby się Wam? Zabawny czy poważny?