Ten chłopak zmienia stare opony w legowiska dla zwierząt. Tak hobby staje się biznesem przyjaznym środowisku!

Ten chłopak zmienia stare opony w legowiska dla zwierząt. Tak hobby staje się biznesem przyjaznym środowisku!

Zastanawialiście się kiedyś, ile zużytych opon ląduje każdego roku na śmietniku? Okazuje się, że jest ich ponad miliard! Właśnie dlatego warto promować kreatywne sposoby na ponowne wykorzystanie zbędnego ogumienia.

Kamila Mrozek
9.10.2019, 22:32

Pewien młody mężczyzna znalazł oryginalne zastosowania dla takich zużytych opon - potrafi przemienić je chociażby w bardzo ładne i funkcjonalne posłania dla psów i kotów. Chcecie poznać faceta, który zasługuje na miano "złotej rączki" i ma świetne pomysły na rozwinięcie oponowego biznesu? Jeśli tak, to koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł, zobaczcie cuda, jakie można wykonać ze starych opon.

Bohaterem naszego artykułu jest 22-latek z Brazylii - Amarildo Silva. Chłopak szukał sposobu na zarobienie pieniędzy z wykorzystaniem śmieci wyrzucanych na ulice.

Amarildo już od dwóch lat zbiera zużyte opony i wykonuje z nich bardzo użyteczne legowiska dla zwierząt. Mężczyzna cieszy się, że w ten sposób nadaje "drugie życie" oponom ze śmietnika, a przy okazji może na tym trochę zarobić.

Pewnego dnia Amarildo zobaczył, jak bezpańskie psy mościły się w starych oponach. To zainspirowało go do produkcji ciekawych posłań dla zwierząt. Pan "Złota rączka" zwykle pracuje na swoim podwórku, ostatnio przeznaczył też swój pokój na przechowywanie starych opon do produkcji legowisk.

Na co dzień Amarildo pracuje jako kasjer, dlatego niejednokrotnie dopiero nocą ma czas na zajęcie się produkcją legowisk z opon.

Jak Wam się podoba legowisko wykonane przez tego młodego twórcę? Podobno udało mu się już wyprodukować i sprzedać ponad 6000 podobnych posłań dla zwierząt.

Skąd Amarildo pozyskuje surowiec do produkcji swoich legowisk? Część zbiera na śmietnikach, część przynosi mu rodzina. Zdarza mu się dostać zużyte opony od obcych ludzi, czasem nawet je skupuje.

Kreatywność młodego rzemieślnika wzbudza zainteresowanie mediów i sympatię ludzi z okolicy, gdzie Amarildo mieszka.

Firmę Brazylijczyka można znaleźć na Instagramie i Facebooku. Jego produkty cieszą zainteresowanie mieszkańców Europy, Ameryki Północnej i Azji.

Amarildo starannie wykrawa i czyści stare opony, a potem maluje je w piękne wzory. Potem szyje kolorowe poszewki i okrywa nimi wygodne materacyki własnej roboty.

Gotowe legowiska wyglądają kolorowo i sprawiają wrażenie bardzo wygodnych.

Z pewnością zwierzęta wypoczywające na takich oryginalnych posłaniach są bardzo zadowolone.

Amarildo twierdzi, że kluczem do sukcesu jest praca, którą się kocha i tak jest w jego przypadku. Zobaczcie, co jeszcze zręczny chłopak potrafi zrobić ze starych opon!

#1 Wygodne pufy/siedziska

#2 Urocze kwietniki

#3 "Rowerki" na plac zabaw

#4 Dekoracje świąteczne

Jesteśmy pod wrażeniem prac tego 22-latka. Jak Wam się podobają jego oponowe dzieła?

Kupilibyście swojemu zwierzakowi legowisko wykonane przez Amarildo?