"Jest głupim chamem" - młoda matka nie może się pogodzić z tym, że teściowie nie chcą zapłacić za chrzciny wnuka

"Jest głupim chamem" - młoda matka nie może się pogodzić z tym, że teściowie nie chcą zapłacić za chrzciny wnuka

Chrzciny to ważne wydarzenie w życiu dziecka, trudno więc się dziwić, że rodzice pragną, aby jego oprawa została zorganizowana w uroczysty i wystawny sposób. Ale kto powinien ponieść wydatki związane z przyjęciem wydawanym z okazji chrzcin?

Kamila Mrozek
20.01.2020, 09:08

Pewna młoda matka uznała, że to leży w gestii teściów. Niestety rodzice jej męża odmówili zasponsorowania przyjęcia organizowanego z okazji chrzcin swojej wnuczki. To doprowadziło do rodzinnej awantury i oburzenia młodej mamy. Czy kobieta może czuć się pokrzywdzona?

23-letnia pani Ewa na jednym z popularnych forów dyskusyjnych podzieliła się przykrym doświadczeniem, jakie wiąże się z wydatkami na przyjęcie z okazji chrzcin jej dziecka.

Młoda kobieta mieszka wraz dzieckiem i mężem u swoich teściów. Ich wielorodzinny dom zamieszkuje też owdowiały brat jej męża wraz z dziećmi oraz ich siostra - także matka dwójki dzieci. Teściowie nie chcą zapłacić za chrzciny wnuczki. Czy potraktowali syna i synową w niesprawiedliwy sposób?

© f.kafeteria.pl

Sytuacja opisana przez panią Ewę wzbudza liczne kontrowersje, wiele osób wręcz nie może uwierzyć, że młoda kobieta za namową swojej matki dopomina się od teściów zasponsorowania chrztu córki... Oto kilka z wielu komentarzy, jakie pojawiły się pod słowami tej kobiety...

Powiedz proszę, że to żart. :o :o :o

Ale on nie ma obowiązku organizować chrzcin Twojemu dziecku :( co za roszczeniowa postawa :O ile Ty masz lat kobieto?????????

Za chrzciny to płaci się w kościele "co łaska" więc nie chrzań, że cię nie stać. A urządzać imprezę za cudza kasę to przesada... Idźcie do kościoła, potem zaproś najbliższych na obiad do domu, jak cię na lokal nie stać. Nie dziwię się teściowi, sama bym tak zareagowała jakby mnie ktoś w taki sposób naciągał.

Ciesz się, że po takiej akcji - ten głupi cham jak nazwałaś teścia, nie kazał wam manatków spakować i się wynosić - może wtedy twoja wyrafinowana mama was przyjmie i zacznie was utrzymywać.

Co Ty tu wypisujesz. Teściowie nic nie muszą, równie dobrze oni mogli by nakazać Twojej mamusi finansowanie imprezy. Ciekawe co wtedy mamusia by powiedziała, bo ze teść nadal byłby chamem to nie wątpię. Zdajesz się zapominać, że oni mają tez inne dzieci i wnuki, wiec skąd ten pomysł ze właśnie wam się należy więcej. Chyba i tak wam pomagają w sensie ze chyba nie biorą od was pieniędzy na opłaty a to jest najdroższe w tych czasach, wiec i tak sporo oszczędzacie. Łatwiej wydawać cudze pieniądze niż jęczeć i zarabiać własne. A myślisz ze na Wasze mieszkanie to ten cham wytrzepie z rękawa, zresztą jeśli naprawdę taki jest to ja bym nie przyjęła.

W dalszej części dyskusji pani Ewa potwierdza, że opisana przez nią sytuacja jest prawdziwa i ma prawo oczekiwać od teściów zasponsorowania chrzcin, gdyż "teść jest bardzo majętnym człowiekiem". Jego odmowa doprowadziła panią Ewę do płaczu, kobieta wstydzi się teścia, który zaproponował zakup łóżeczka dla wnuczki...

Młoda matka dziwi się oburzeniu internautów, którzy w większości popierają decyzję jej teściów. Kobieta zdradza, że teściowie obiecali jej rodzinie nowe mieszkanie, więc nie powinni odmówić zapłacenia za chrzciny.

Z mieszkaniem sami się zaoferowali. Na początku powinni nam trochę pomóc, nie uważam, że powinni nas utrzymywać. Po urlopie macierzyńskim pójdę do pracy i dziecko w tym czasie zostawię pod opieką rodziców albo teściów. Moja mama może zachowała się trochę nie tak, jak powinna, ale teściu też nie zachował się lepiej. Popatrzył na mnie i na nią jak na jakieś idiotki. I powiedział kilka przykrych słów... - zdradziła na forum rozżalona pani Ewa.

Czy pomaganie młodym paro to obowiązek rodziców i teściów?

Czy pani Ewa słusznie czuje się rozczarowana postawą swoich teściów? Co poradzilibyście tej kobiecie w zaistniałej sytuacji?