Tetris Challenge - internet oszalał na tym punkcie! Nowa moda w sieci.

Tetris Challenge - internet oszalał na tym punkcie! Nowa moda w sieci.

Służby specjalne "rozkładają się na części pierwsze” i zamieszczają w sieci zdjęcia, ukazujące całe wyposażenie wozów, zaczynając od największych i najoczywistszych dla nas elementów, a kończąc na małych przedmiotach, o których istnieniu mogliśmy nie mieć pojęcia. Tetris Challenge! Co to takiego? Dlaczego to wyzwanie zyskało tak dużą popularność w sieci?

Kinga Kwiecień
10.10.2019, 19:15

W wyzwaniu chętnie biorą udział przeróżne służby specjalne: straż pożarna, ratownictwo medyczne, straż więzienna, policja, a nawet wojsko!

Do tej głośnej akcji dołączają także przedstawiciele innych służb i profesji z całego świata!

Służby specjalne chcą nam pokazać, jakie przedmioty wchodzą w skład wyposażenia ich wozów.

Estetyka zdjęć jest przyjemna dla oka, wszystko jest ułożone symetrycznie i fotografowane z góry - z lotu ptaka.

W sieci zamieszcza się zdjęcia z hasłem #TetrisChallenge w opisie. Skala zjawiska jest ogromna, a ilość osób biorących udział w przedsięwzięciu może zaskakiwać.

Załogi służb specjalnych "rozkładają się na części pierwsze” i dzięki temu możemy zobaczyć, jak wiele rzeczy stanowi wyposażenie wozów, którymi poruszają się służby ratujące ludzkie życie.

Każdy, nawet najmniejszy element znajdujący się na fotografiach, jest pomocny załogom służb specjalnych w wykonywaniu ich codziennych obowiązków i ratowaniu życia zwykłym ludziom.

Dzięki Tetris Challenge możemy zobaczyć, jak wiele rzeczy kryje się w wozach strażackich, policyjnych, wojskowych, czy w wozach ratownictwa medycznego.

Na zdjęciach można dostrzec wóz, obok widnieją wszystkie elementy wyposażenia, które zostają ułożone w sposób przypominający planszę słynnej gry komputerowej „Tetris”!

Po ułożeniu tego wszystkiego w sposób odpowiadający zasadom wyzwania, kładą obok… samych siebie! Załoga jest przecież niebywale istotnym elementem całości!

Nie wiadomo, kto rozpoczął akcję, która łączy internetową zabawę z edukacją.

Elementem edukacyjnym jest tu zaszczepienie w społeczeństwie wiedzy o wyposażeniu wozów ludzi, którzy mierzą się z niebezpieczeństwami i często ratują innym życie.

Internauci i tym razem wykazali się niebywałą kreatywnością.

W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo fotografii opartych na tym samym założeniu, co w przypadku publikacji służb specjalnych, ale ukazujących na przykład rowerzystów, pokoiki dziecięce, czy choćby wyposażenie domowej kuchni.

Pomysłów nie brakuje i jak widać, ze wszystkiego można zrobić coś kreatywnego.

Może też weźmiesz udział w Tetrisowym wyzwaniu?

Jak przyłączyć się do Tetris Challenge? Wystarczy opublikować zdjęcie na Facebooku, Twitterze, czy Instagramie i dołączyć do niego hashtag #tetrischallenge.