To pierwszy taki przypadek wyborów Miss w historii USA.

To pierwszy taki przypadek wyborów Miss w historii USA.

Konkursy piękności w naszym kraju i na świecie od lat mają rzesze zwolenników, którzy z zapałem śledzą starania pięknych kobiet o zdobycie upragnionego tytułu Miss. Tegoroczne edycje konkursów piękności w USA już za nami, ale z pewnością przejdą do historii, ponieważ...

Kamila Mrozek
9.05.2019, 10:58

Po raz pierwszy zdobywczyniami trzech tytułów Miss w USA zostały czarnoskóre kobiety. Czy to przełom we współczesnym postrzeganiu piękna przez jury? Zobaczcie zdjęcia trzech urodziwych Afroamerykanek, które sięgnęły po zaszczytne tytuły "Najpiękniejszej" i poznajcie je trochę bliżej.

Pierwszą czarnoskórą kobietą, która w 1970 r. wystąpiła w konkursie Miss Ameryki była Cheryl Browne. Pierwszą w historii czarnoskórą Miss USA została w 1983 r. widoczna na zdjęciu aktorka Vanessa Williams.

© Face2Face Africa

Od czwartku w zeszłym tygodniu wiadomo, że trzy arcyważne tytuły piękności - Miss Ameryka, Miss USA i Miss Nastolatek USA trafiły jednocześnie do trzech ciemnoskórych modelek. Czy to czysty przypadek, czy ich oryginalna uroda nie miała sobie równych w gronie innych kandydatek do tytułu Miss?

18-letnia Kaliegh Garris została tegoroczną Miss Nastolatek USA.

Jak widać piękna Kaliegh na co dzień nie wyróżnia się specjalnie spośród swoich równieśniczek. Dziewczyna lubi nosić luźne ciuchy i robić śmieszne miny do fotek selfie.

Co sprawia, że Kaliegh okazała się najpiękniejszą nastolatką USA? Być może promienny uśmiech, który idealnie pasował do wieczorowej sukni w słonecznym odcieniu.

Kaliegh była bardzo szczęśliwa, że uhonorowano ją tytułem Miss, ale marzy w życiu o czymś więcej niż czerpaniu korzyści ze swojej urody.

Dziewczyna po ukończeniu nauki w szkole średniej pragnie studiować pięlęgniarstwo.

28-letnia Cheslie Kryst okazała się zdobywczynią nagrody Miss USA 2019 roku.

Długowłosa Cheslie to zaangażowana w swoją pracę prawniczka z Karoliny Północnej.

Na jej Instagramie możecie zobaczyć kilka fotek tegorocznej Miss USA w wersji codziennej. Prawda, że doskonale wygląda nie tylko w eleganckich sukniach, ale i tym dżinsowym zestawie z poszarpanymi spodniami?

Cheslie to kobieta pewna siebie, która pewnie czuje się na wybiegu dla modelek.

Co jeszcze wiemy o tej promiennej, ciemnoskórej Miss? Kobieta angażuje się w działalność charytatywną na rzecz redukowania niesprawiedliwych wyroków dla więźniów.

25-letnia Nia Franklin zdobyła w tym roku Miss Ameryki.

Chcecie poznać bliżej pasję pięknej Nii? Na jej Instagramie możecie podziwiać nie tylko jej egzotyczną urodę, ale i mocny, zmysłowy głos.

Nia Franklin to uznana śpiewaczka operowa.

Miss Ameryki chętnie pokazuje w mediach społecznościowych swoje zdjęcia - ostatnio do prawie każdej stylizacji dobiera swoją koronę.

Podobnie jak wymienione wcześniej Miss także i Nia chętnie bierze udział w różnego rodzaju akcjach społecznych. W jej wypadku są to działania promujące "sztukę dostępnej dla każdego".

"Te 3 zwycięstwa stały się symbolem tego, jak bardzo zmieniło się postrzeganie piękna. Czarnoskóre kobiety zawsze były uważane za inne, a modelki o jasnej karnacji tworzyły kanon urodowy" - stwierdził prof. historii Elwood Watson z East Tennessee State University.

Lubicie oglądać konkursy wyborów Miss?

Która z trzech ciemnoskórych piękności powinna Waszym zdaniem uzyskać tytuł "The Best Of Miss America"?