Pabianice: Trzech 10-latków zdemolowało wnętrze domku letniskowego. Użyli wideł i siekiery

Pabianice: Trzech 10-latków zdemolowało wnętrze domku letniskowego. Użyli wideł i siekiery

Nastolatki są znane z niekonwencjonalnych, niebezpiecznych i nie zawsze zgodnych z prawem "zabaw", ale to, czego dopuścili się trzej 10-letni wandale, zszokowało nawet policjantów. Młodociani chuligani zdewastowali świeżo wyremontowany domek letniskowy. Takie "zabawy" to już gruba przesada! Poznajcie szczegóły tego aktu zniszczenia i dowiedzcie się, jakie kary grożą małoletnim przestępcom.

Kamila Mrozek
2.01.2019, 13:03

Do zdarzenia doszło 18 grudnia 2018 r. przy ulicy Akacjowej w Pabianicach leżących w województwie łódzkim. Trzej chłopcy zniszczyli odnowioną altankę siekierą i widłami znalezionymi na działce. Właściciele oszacowali wstępnie straty na prawie 15 tysięcy złotych. Nastolatkowie wyznali, że pomysł na swoje niszczycielskie działania zaczerpnęli z…Internetu.

Chłopcy przyznali się do zniszczenia domku na działce i wyjaśnili, że chcieli sprawdzić "w realu", jak trudno jest popsuć wyposażenie wnętrza. Zniszczeniu uległa zewnętrzna elewacja, drzwi wejściowe, ogrodzenie tarasowe. Chuligani wybili też szybę, a potem dostali się do środka altanki i kompletnie ją zdemolowali.

© www.pabianice.policja.gov.pl

Właściciele dowiedzieli się od sąsiadów, że małoletni chuligani przystąpili do dewastacji ich domku i udało im się złapać na gorącym uczynku dwóch z trzech sprawców zdarzenia.

© www.pabianice.policja.gov.pl

Chłopcy zostali przekazani w ręce strażników miejskich, zaś ci odprowadzili ich do pabianickiej komendy. Trzeci nastolatek zbiegł z miejsca zdarzenia, ale policja zna jego dane.

Sprawa małoletnich chuliganów trafi do sądu rodzinnego. Zapewne rodzice lub opiekunowie chłopców zostaną zobowiązani do pokrycia kosztów finansowych szkody wyrządzonej przez ich dzieci. Ani chłopcy, ani ich rodzice nie byli wcześniej notowani jako sprawcy przestępstw.

© www.pabianice.policja.gov.pl

Czy można było uniknąć tej głupiej zabawy, która skończyła się totalną demolką? Jaką karę powinni ponieść nastoletni wandale?