Wlewasz Colę do toalety? Zobacz tricki powszechnie uznane za skuteczne, które NIE DZIAŁAJĄ!

Wlewasz Colę do toalety? Zobacz tricki powszechnie uznane za skuteczne, które NIE DZIAŁAJĄ!

W sieci krąży wiele wskazówek, jak poradzić sobie z osiadłym na różnych powierzchniach brudem. Poleca się nam łatwo dostępne, tanie produkty domowego użytku, które mają zdziałać cuda. Nie wszystkie sposoby na zaprowadzenie czystości okazały się skuteczne!

Kinga Kwiecień
18.03.2019, 19:57
© meblemix.pl

Wiemy, że ciemny, gazowany napój poradzi sobie z niektórymi zanieczyszczeniami, ponieważ jego skład pozwala rozpuścić brud. Podobnie ma się sprawa z cytryną. Jednak są tricki, których nie warto się podejmować, bo nie spełnią naszych oczekiwań…

© styl.pl

Tricki gospodyń domowych często są bezpieczniejsze dla środowiska niż używanie chemicznych, żrących środków czystości. Bywają jednak nieudane przepisy na czystość, a po zastosowaniu się do wskazówek i wspaniałych tricków mających zdziałać cuda, jedyne co zyskamy, to lepkie i dziwnie pachnące powierzchnie.

#1 Obalamy pierwszy mit: sok z cytryny doczyści plastikowe pojemniki do przechowywania żywności.

© shutterstock / callumrc

Plastikowe pojemniki do przechowywania żywności charakteryzuje to, że trudno je doczyścić. Pomimo dokładnego mycia ich płynem do naczyń, nie można pozbyć się uporczywych zabrudzeń.

Sposób, w którym wystarczy pocierać połówką cytryny o te ciężko usuwalne zanieczyszczenia, pozostawić na 24 godziny i wypłukać, zdaje się być nieskuteczny!

© twojlunchbox.pl

Inny trick mówi, że po wtarciu cytryny w pojemnik, trzeba wystawić go na działanie światła słonecznego na cały dzień, a niektórzy donoszą, że nawet na dwa dni!

Jedynym skutkiem tych dwóch tricków będzie pięknie pachnący pojemnik, ale zabrudzenia niestety pozostaną na swoim miejscu.

#2 Obalamy drugi mit: Coca-Colą można perfekcyjnie wyczyścić toaletę.

© polishweeklychicago.com

Znana teoria mówi, że trzeba nalać napój do muszli klozetowej, pozostawić go na godzinę, po czym wyczyścić toaletę szczotką i spłukać Coca-Colę z całym brudem.

Osoby, które wypróbowały ten sposób, zaprzeczają, jakoby Cola miała poradzić sobie z dużym brudem. Według nich, zmiana jest niewielka, a trick opłaca się zastosować tylko wtedy, gdy mamy minimalnie zanieczyszczoną toaletę.

#3 Obalamy trzeci mit: podgrzewanie gąbki do zmywania naczyń w kuchence mikrofalowej zabije bakterie.

© se.pl / Tomasz Gola

Podgrzewanie wilgotnej gąbki w mikrofalówce przez 2 minuty nie jest zupełnie bezcelowe. Pomoże pozbyć się części drobnoustrojów, jednak nie zabije całego zła, jakie czyha na nas w gąbce.

© iStock / rightone

Mikrobiolodzy są zgodni w kwestii konieczności wymiany gąbki do naczyń nie rzadziej niż co tydzień. Inaczej doprowadzimy do namnażania się kolonii bakterii, a należy pamiętać, że znaczna część z nich ma negatywny wpływ na nasz organizm!

#4 Obalamy czwarty mit: sok z cytryny usunie zabrudzenia z deski do krojenia.

© pl.bambusproduktoem.com

Według wskazówek znalezionych w sieci, wystarczy namoczyć deskę do krojenia w soku z cytryny i pozostawić na 20 minut. Po tym zabiegu, deska powinna wręcz błyszczeć z czystości!

Okazuje się, że uzyskamy tylko niewielką poprawę wyglądu deski. Nie wyeliminujemy tym sposobem całego brudu, a o błysku możemy tylko pomarzyć!

© milionkobiet.pl

Deski do krojenia są przedmiotami, które wymieniamy bardzo rzadko. Należy jednak pamiętać, że w nacięciach pozostawionych po ostrzu noża, gromadzą się bakterie i namnażają się w zastraszającym tempie. One zaś skażają jedzenie mające styczność z deską!

#5 Obalamy piąty mit: cytryna i soda oczyszczona idealnie doczyszczą blat kuchenny.

© krokdozdrowia.com

Gospodynie radzą, by połowę cytryny pokroić w plastry i namoczyć ją w sodzie oczyszczonej. Tą miksturą należy natrzeć blat, następnie wytrzeć go mokrą gąbką i osuszyć ręcznikiem papierowym. Ma to ułatwić usunięcie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń z powierzchni blatu.

© castorama.pl

Mamy doniesienia, że ten sposób zadziała tylko na nieduży brud, który łatwo doczyści się także płynem do naczyń. Z trudniejszymi zanieczyszczeniami ten trick sobie niestety nie poradzi!

Masz jakieś doświadczenia z tymi trickami? A może podzielisz się jeszcze innymi sposobami na brud, które nie zadziałały?