Uczeń zaskoczył swoją nauczycielkę. Dostała od niego na Dzień Nauczyciela żywą kurę!

Uczeń zaskoczył swoją nauczycielkę. Dostała od niego na Dzień Nauczyciela żywą kurę!

Dzień Nauczyciela to wyjątkowa okazja, by podziękować tym, którzy z ogromnym zaangażowaniem edukują nasze pociechy. Dlatego uczniowie zwykli dawać swoim nauczycielom w dniu ich święta drobne upominki np. kwiaty, słodycze, własnoręcznie wykonane laurki.

Pewna kobieta chyba na zawsze zapamięta wyjątkowy podarek, jaki dostała od swego ucznia w tym roku. Mały chłopiec wprawił ją w osłupienie, przynosząc na Dzień Nauczyciela hojny prezent... w postaci żywej kury!

Kamila Mrozek
15.10.2019, 08:10

Talon Claude pracuje w Banwalan Primary School na południu Filipin, gdzie oprócz niej pracuje tylko 2 nauczycieli. Młoda pani dydaktyk pokazała na swoim Facebooku, jaki niezwykły prezent dostała w tym roku od ucznia III klasy podstawówki.

© boredpanda.com

Claude zdradza, że dzień przed świętem nauczyciela zachęciła uczniów, by pomyśleli nad niespodzianką dla swoich nauczycieli. Wówczas jeden z uczniów o imieniu Legaspi zapytał, czy może przynieść jej żywą kurę.

© boredpanda.com

Nauczycielka myślała, że chłopiec żartuje, więc od razu powiedziała "TAK, MOŻESZ PRZYNIEŚĆ ŻYWĄ KURĘ".

© boredpanda.com

Następnego dnia Legaspi wręczył swojej pani nauczycielce żywą kurę. "Byłam zszokowana. Myślałam, że to tylko żart. Jeden z nauczycieli zasugerował, byśmy kurę ugotowali i zjedli. Ale najpierw chciałam to pokazać na zdjęciu, pierwszy raz dostałam taki prezent" - mówiła wzruszona Claude.

© boredpanda.com

Kwiaty, czekoladki, ciastka, balony - takie prezenty dostają nauczyciele ze szkoły na Filipinach, gdzie Claude uczy. Dlatego kura od Legaspiego bez wątpienia była wyjatkowym i hojnym prezentem dla młodej nauczycielki.

© boredpanda.com

"Nie ma znaczenia, czy prezent jest drogi, czy tani. Liczy się przede wszystkim pamięć i pomysłowość" - napisała wdzięczna Claude w komentarzach do swojego postu przedstawiającego prezent od Legaspiego.

© boredpanda.com

Pamiętacie, jakie prezenty dawaliście swoim nauczycielom? Jak wygląda Dzień Nauczyciela w szkołach Waszych dzieci?

A jeśli sami jesteście nauczycielami, zdradźcie nam w komentarzach, jak jest najlepszy prezent, który dostaliście na Dzień Nauczyciela?