Nie trzeba chudnąć, żeby lepiej wyglądać! Zobacz przemiany ponad 20 osób, które nie schudły, a czasami przytyły!

Nie trzeba chudnąć, żeby lepiej wyglądać! Zobacz przemiany ponad 20 osób, które nie schudły, a czasami przytyły!

Wielu z nas nie jest zadowolonych ze swojego wyglądu i obsesyjnie pragnie zrzucić choćby kilka zbędnych kilogramów. Tymczasem to, ile ważymy jest uzależnione od naszych genów, wieku, sylwetki, trybu życia oraz wzrostu. Okazuje się również, że nie zawsze utrata wagi to oznaka zdrowia.

Czy wiecie, co zrobić, aby czuć się atrakcyjnym we własnym ciele i to niezależnie od tego, ile kilogramów wskazuje waga? Okazuje się, że czasem wystarczy zmienić bardzo niewiele, a efekty są piorunujące.

Kamila Mrozek
15.11.2019, 14:28

Zobaczcie naszą galerię prezentującą 30 niezwykłych zdjęć. Poznacie osoby, które udowodniły, że można ważyć tyle, co dawniej, a nawet więcej, a wyglądać bardzo atrakcyjnie!

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

© imgur.com/gallery/vKAlO

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

#16

#17

#18

#19

#20

#21

#22

#23

#24

#25

© Reclaim3r / reddit

#26

#27

Wygląd naszego ciała bardziej zależy od proporcji mięśni i tkanki tłuszczowej niż wagi. Dlatego jedna osoba ważąca 60 kg może wyglądać i czuć się zdrowo, zaś druga z tą samą wagą może uważać się za grubą i brzydką. Jak to wyjaśnić? Ciało pierwszej składa się w 20% z tłuszczu, zaś tej drugiej zawiera aż 35% tłuszczu.

Dlatego warto pomyśleć, co zrobić, żeby pozbyć się zbędnego tłuszczu, a niekoniecznie wagi!

Wszystkie kobiety widoczne na fotografii poniżej ważą tyle samo - około 70 kg. Prawda, że trudno w to uwierzyć?

Zapamiętajmy, że waga to tylko liczba, w żadnym razie nie powinniśmy porównywać się z innymi! Co można zatem zrobić, aby czuć się zdrowo i wyglądać pięknie?

Wielu użytkowników Instagrama i Twittera udowodniło, że na nasz wygląd wpływa mnóstwo czynników: odcień skóry, uczesanie, kolor, wielkość i fason stroju. Czasem nawet poza lub miny człowieka podczas robienia zdjęć mogą sprawić, że ta sama osoba ważąca wciąż tyle samo, raz będzie wyglądała ponętnie, a za chwilę wyda Wam się grubasem...

Jeśli naprawdę zależy Wam na zdrowiu i pięknym wyglądzie, zacznijcie uprawiać sport, zachowywać odpowiednią dietę, zwracajcie uwagę na to, ile ważą Wasze mięśnie i tkanka tłuszczowa. Niestety zbyt wiele osób pogarsza swój wygląd poprzez heroiczne próby utraty wagi...

Przestańcie zbytnio przejmować się tym, ile kg. wskazuje Wam waga. Ona pokazuje tylko konkretny pomiar, nie uwzględnia Waszego piękna, talentów, życiowej siły, możliwości, miłości, które posiadacie. Lekarze zachęcają aby żyć pełnią życia, zrozumieć, że waga nie ma aż tak wielkiego wpływu na to, czy jesteśmy szczęśliwi.

Waga to tylko liczba, nie zawsze od niej zależy nasz wygląd. Jeśli wiecie, że stanięcie na wadze wywołuje u Was irracjonalne lęki, unikajcie tego.

Jak Wam się podobają przemiany 30 osób zaprezentowanych w naszej galerii?

Czy macie jakieś własne argumenty na potwierdzenie tezy, że można wyglądać lepiej a ważyć tyle, co dawniej?