Ukradli mu kosmetyki warte 10 mln. Ktoś odważył się włamać do firmy znanego youtubera...

Ukradli mu kosmetyki warte 10 mln. Ktoś odważył się włamać do firmy znanego youtubera...

Pewien mężczyzna niedawno ogłosił, że 16 marca br. okradziono go na kwotę 10 milionów. Poszkodowany jest wizażystą, modelem i znanym youtuberem, tym dotkliwiej więc odczuł stratę kosmetyków o tak znacznej wartości. Chcecie wiedzieć, kim jest okradziony i poznać szczegóły kradzieży, którą zgłosił na policji? Koniecznie zapoznajcie się z dalszą częścią naszego artykułu.

Kamila Mrozek
4.04.2019, 15:22

Mężczyzna przekazał w mediach społecznościowych, że do włamania doszło w Los Angeles - na terenie magazynu jego firmy. Kradzieży miała dokonać wczesnym rankiem "grupa profesjonalistów", najprawdopodobniej zamierzająca sprzedać skradzione kosmetyki na czarnym rynku. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie, ale na razie o kradzieży wypowiada się sam poszkodowany.

Jeffree Star (34 l.) - androgyniczny model, projektant mody, dawniej piosenkarz, obecnie kojarzony z barwnymi strojami, szalonymi fryzurami i odważnym makijażem. Amerykanin od 2014 r. posiada własną markę kosmetyków Jeffree Star Cosmetics. Na kanale YouTube celebryta opowiedział, jak doszło do tej zuchwałej kradzieży.

Star poinformował, że śledztwo w sprawie tego przestępstwa prowadzą lokalne organy ścigania i FBI. Informacje o kradzieży postanowił ujawnić po tym, jak w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia produktów jego marki, których oficjalnie nie wprowadzono jeszcze do sprzedaży.

Kto mógł skusić się na kosmetyczne nowości wyprodukowane przez celebrytę, którego YouTube ma ponad 14 milionów subskrybentów?

Jeffreey Lynn Steiniger wyglądał kiedyś jak przeciętny chłopak. Gdy umieścił na swojej stronie interetowej próbkę własnej twórczości, zainteresował się nim przemysł muzyczny. Dziś w barwnym modelu balansującym na granicy płci trudno rozpoznać tamtego chłopaka sprzed lat...

© papilot.pl

Ojciec Jeffreeya zmarł, gdy miał on zaledwie 6 lat. Wychowaniem syna zajęła się więc matka, pracująca jako modelka. Otoczenie wyśmiewało nastolatka, który chciał się ubierać i malować jak mama. Teraz jako dorosły Star robi zawodowo to, co kocha, a negatywne opinie innych komentuje z pełnym politowania uśmiechem na twarzy...

Znakiem rozpoznawczym Jeffreeya są jasne włosy, "androgyniczny styl magnata" i multum tatuaży. Ten facet lubi malować się jak kobieta i nosić damskie ciuszki, ale na co dzień ubiera się czasem dość zwyczajnie...

Z postacią Jeffreeya Stara wiąże się sporo kontrowersyjnych wypowiedzi w mediach społecznościowych, które sam ich autor tłumaczy swoim trudnym dzieciństwem związanym z chorobą alkoholową matki:

Ja jako tamta osoba byłem po prostu zły na świat, tamta osoba czuła się, jakby nie została zaakceptowana, tamta osoba szukała uwagi. Teraz jestem Jeffree i pociąga mnie to, kim chcę być.

Popularność Jeffreeya zaczęła się od MySpace i sukcesów w branży muzycznej. Dzisiaj Star chce być postrzegany głównie jako model, wizażysta i właściciel prestiżowej firmy kosmetycznej. Mieszka w Calabasas w Kalifornii.

Wiadomo, że Jefree Star najchętniej stale nosiłby różowe włosy i że mieszka ze swoim mężem Nathanem Schwandtem, ale nie lubi żadnych uogólnień ani na temat swojego wyglądu, ani orientacji płciowej. Zdradza fanom, że jest szczęśliwy, odrzucając etykiety i będąc po prostu sobą.

Zdaniem Jefrreeya wiele osób negatywnie kojarzy makijaż tylko z upiększaniem się, tuszowaniem niedostatków urody. Tymczasem jego zdaniem kosmetyki to poważne narzędzie do wyrażania samego siebie, coś co wykracza daleko poza poprawianie swojej urody..

W jednym z wywiadów dla magazynu Glamour Star opowiedział, że wizażem zainteresował się już jako dziecko:

Uwielbiałem ideę transformacji, to że dzięki kosmetykom mogłem się stać inną postacią. To było dla mnie jak rozszerzenie sztuki, prawie jak maska, albo kostium. Kocham to, że pod koniec dnia mogę zmyć makijaż i wrócić do swojej pierwotnej wersji, to jest przedłużenie mojej artystycznej strony.

Artysta czuje się dobrze taki, jaki jest, ale nie uważa się za wzór do naśladowania dla młodych ludzi ze społeczności LGBTQ. Podobno wielu ludzi "patrzy na niego z góry, a to wydaje mu się conajmniej dziwne..."

Znakiem rozpoznawczym mężczyzny, który kocha kosmetyki są liczne tatuaże. Prezentują one postacie podziwianych przez niego osób np. Sharon Tate, księżniczkę Dianę, czy Audrey Hepburn. Star przestrzega innych, że robienie tatuaży jest bardzo bolesne, dlatego powinni decydować się na nie naprawdę twardzi ludzie.

Jak zaczęła się przygoda Stara z kosmetykami? Kiedy miał 12 lat, zainteresował się kosmetyczką swojej mamy. Jako 10-letni chłopiec zaczął regularnie malować się do szkoły. Nauczyciele prostestowali, ale mama chłopca przekonywała, że nie ma w tym nic złego...

Star kocha zwierzęta, wspólnie ze swoim mężem zajmuje się 5 pieskami. Miłość do czworonogów model okazuje również poprzez swoją działalność w branży kosmetycznej. Jego produkty do makijażu są przyjazne dla wegan oraz mają wsparcie organizacji ochrony praw zwierząt PETA i Leaping Bunny.

W pewnym okresie swego życia Star był nazywany "drugą Lady Gagą", ale ostatecznie zrezygnował z kariery muzycznej. Celebryta chętnie pokazuje w sieci swoje metamorfozy, także te, które mają związek z zabiegami chirurgicznymi np. wypełnianiem warg, czy przeszczepem włosów.

Jefree ma 1,85 cm wzrostu, waży 73 kg. Znany jest ze smukłej sylwetki i zadbanych włosów, których mogłaby mu pozazdrościć niejedna kobieta. Star twierdzi, że jest mężczyzną, który lubi wyglądać po prostu jak kobieta i nie chce zmiany płci.

Popularność firmy kosmetycznej Stara zaczęła się od wymyślonych przez niego płynnych błyszczyków do ust.

Jefrrey mówi sam o sobie, że jest "ambasadorem oruginalności, miłości własnej, kogoś, kto jest na tyle nieustraszony, by być samym sobą"...

Jak Wy postrzegacie barwną postać tego celebryty i znanego youtubera? Czy policji uda się znaleźć sprawców kradzieży jego słynnych kosmetyków?