Urodziła chłopca ważącego prawie 7 kg. To rekordowa waga noworodka w tym szpitalu!

Urodziła chłopca ważącego prawie 7 kg. To rekordowa waga noworodka w tym szpitalu!

Koniec 2018 roku był wyjątkowy dla pewnego małżeństwa, które oczekiwało przyjścia na świat swojego drugiego dziecka. Okazało się, że ich synek po urodzeniu ważył prawie 7 kg! Dla bezpieczeństwa matki i dziecka poród odbył się poprzez cesarskie cięcie. Lekarz, który je przeprowadzał stwierdził, że w ciągu swojej 30-letniej kariery nie widział jeszcze tak dużego noworodka.

Kamila Mrozek
7.01.2019, 00:26

Ważący prawie 7 kg Ali urodził się 12 grudnia 2018 r. w szpitalu Arlington Memorial w Teksasie jako synek Jennifer i Erica Medlock. Chłopczyk ważył 2 razy więcej niż przeciętny noworodek i jest największym dzieckiem, jakie przyszło na świat w tamtym szpitalu. Wielkość Aliego była ogromnym zaskoczeniem także dla jego rodziców. Starsza siostra chłopca Anabelle ważyła po urodzeniu około 4 kg.

Mama chłopczyka była zaskoczona, że jej synek urodził się tak duży, ale jest bardzo szczęśliwa: "Nieważne, ile waży. I tak jest błogosławieństwem" - powiedziała w jednym z wywiadów.

Tak wyglądał "mały" Ali prawie zaraz po urodzeniu. Jego przyjście na świat było niespodzianką dla rodziny, a duża waga urodzeniowa zaskoczeniem nawet dla ginekologów z długoletnią praktyką.

© espanol24.com

"Uwielbiam udowadniać ludziom, że się mylą" - stwierdziła Jennifer, gdy okazało się, iż wbrew złym prognozom lekarzy, po raz drugi zostanie szczęśliwą mamą.

© abc13.com

Rodzice Aliego zmagają się z otyłością, a Jennifer leczyła się z powodu bezpłodności. W wyniku leczenia "in vitro" udało jej się począć i urodzić córeczkę Anabelle. Kobieta z mężem pragnęła mieć drugie dziecko, ale nie wiedziała, czy będzie to możliwe. Ginekolodzy zwracali uwagę, że utrudnia to zespół policystycznych jajników, na który cierpi Jennifer. Na szczęście krótko potem pani Medlock naturalnie poczęła drugie dziecko.

Co na to wszystko mówi ojciec chłopca i jego dalsza rodzina? Wszyscy są przekonani, że Ali jest stworzony do wyjątkowych, wielkich rzeczy np. gry w piłkę nożną.

© CNN.com

Jak obecnie czuje się mama i jej synek? Jennifer całą ciążę zniosła dobrze i teraz też czuje się dobrze. Ali po urodzeniu miał niski poziom cukru we krwi i mało płytek krwi, dlatego musiał zostać w szpitalu na tygodniowej obserwacji. Święta Bożego Narodzenia chłopiec spędził już ze swoją rodziną i teraz jest zdrowy.

Rodzice Aliego są z zawodu muzykami. Na pewno cieszyliby się, gdyby synek poszedł w ich ślady, ale podkreślają, że najważniejsze dla nich to, by był zdrowy i szczęśliwy, by mógł robić to, co pokocha.

© img-s-msn-com.akamaized.net

W ostatnim czasie na świecie rodzi się coraz więcej dzieci o rekordowej wadze. Zdaniem dra Douga Campbella, dyrektora oddziału intensywnej terapii w szpitali Św. Michała w Toronto przyczyną tak dużej wagi urodzeniowej dziecka może być np. tzw. cukrzyca ciążowa u jego matki.

Warto wiedzieć, że niedawno urodzony Ali wcale nie jest największym noworodkiem na świecie. W 2016 roku w Australii przyszło na świat zdrowe niemowlę ważące 18 kg. Podobno jego mama ważyła 250 kg, więc przez długi czas jej wygląd wcale nie wskazywał, że spodziewa się dziecka.

© polishexpress.co.uk

Miałem do czynienia z wieloma kobietami zmagającymi się z otyłością, ale ten poród był wyjątkowy. Początkowo sądziłem, że na świat przyjdą bliźnięta lub trojaczki, ale potem okazało się, że to był jeden wielki i silny facet. Pewnie w przyszłości będzie grał w rugby – powiedział lekarz uczestniczący w porodzie 18-kilogramowego bobasa z Australii.

Jaka przyszłość czeka Aliego Medlocka i jego rodzinę?

Swoją drogą, jesteśmy pod wrażeniem tego, jak dużym chłopcem jest mały Ali…zwłaszcza, że największe niemowlę, o którym słyszeliśmy dotąd ważyło niecałe 5kg.

A ile ważyły i mierzyły Wasze maluszki zaraz po urodzeniu?