Ustanowił Nieoficjalny Rekord w Niemruganiu – 1 godzina, 17 minut i 3 sekundy (wideo)

Ustanowił Nieoficjalny Rekord w Niemruganiu – 1 godzina, 17 minut i 3 sekundy (wideo)

Mruganie, czyli szybki ruch powiek, to czynność, którą mimowolnie wykonuje każdy z nas. Dzięki niemu nawilża się powierzchnia naszego oka, co pozwala na usunięcie z niego wszelkich zabrudzeń oraz bakterii znajdującej się w gałce ocznej. Czy wiecie, że częstotliwość mrugnięć można zmniejszyć lub zwiększyć?

Kamila Mrozek
1.12.2019, 11:54

Pewien aktor niedawno ustanowił nieoficjalny rekord świata w niemruganiu. Podczas zawodów przeprowadzonych na antenie programu "Eat Bulaga!" człowiek ten nie mrugnął ani razu przez 1 godzinę, 17 minut i 3 sekundy. Chcecie wiedzieć, jak tego dokonał? Koniecznie przeczytajcie nasz artykuł i obejrzyjcie relację z tego niebywałego wyczynu!

Paolo Elito Macapagal Ballesteros IV (ur. 29 listopada 1982 r.) jest filipińskim aktorem, komikiem, modelem i prezenterem telewizyjnym. Od 2001 jest znany jako współprowadzący popularnego na Filipinach programu z wyzwaniami i niepodziewanymi konkursami dla uczestników „Eat Bulaga!”

Paolo Ballesteros wziął udział w „Wyzwaniu Na Niemruganie”. Aktor pokonał na antenie swojego kolegę współprowadzącego program „Eat Bulaga” Pauleena Lunę. Ten wytrzymał bez mrugnięcia 30 minut i 44 sekund.

Zobaczcie wyczyn filipińskiego aktora i zastanówcie się, jak można tak długo wytrzymać bez mrugnięcia okiem!

Wiele wskazuje na to, że Paolo Ballesteros pobił światowy rekord w niemruganiu, ale trudno mieć co do tego absolutną pewność, gdyż nie ma oficjalnego udokumentowania takiej czynności.

© unilad.co.uk

Podobno dotychczas rekord świata w niemruganiu należał do Julio Jaime z Kolorado, który miał oczy otwarte bez żadnego mrugnięcia równo przez 1 godzinę, 5 minut, i 11 sekund. Julio dokonał tego wyczynu w 2016 r.

© unilad.co.uk

Jak czuje się człowiek powstrzymujący się przed mruganiem oczami? Oczy po krótkiej chwili zaczynają boleć, jakby kłuć, wydaje ci się, że na twoich źrenicach osadza się kurz. Poza tym twoje gałki oczne stają jakby suche i wodniste jednocześnie.

© unilad.co.uk

Filipiński aktor potwierdza, że niemruganie przez ponad godzinę to bardzo nieprzyjemne doświadczenie.

Próbowaliście kiedyś powstrzymać się od mrugania, choćby przez chwilę?

© unilad.co.uk

Co sądzicie o wyzwaniu, jakiego podjął się antenie telewizyjnej filipiński aktor i prezenter?

Czy tego rodzaju wyczyny robią na Was wrażenie?