Dom do samodzielnego montażu do kupienia on-line za 72.000 zł! Składa się go 2 dni w dwie osoby.

Dom do samodzielnego montażu do kupienia on-line za 72.000 zł! Składa się go 2 dni w dwie osoby.

Marzysz o własnym domu, najlepiej z ogrodem, ale ceny zwalają z nóg? Może rozwiązaniem będzie przepis na dom „z Amazona”? Jedynie 72 tys. zł, 2 dni i 2 osoby – gotowe, zostałeś szczęśliwym posiadaczem domu! Warunek jest jeden – musisz zbudować go sam, ale to podobno banalnie proste... Sprawdź, jak to możliwe!

Daria Łaptosz
11.07.2019, 18:51

Ceny domów idą w górę– Amazon przychodzi z pomocą!

© dailymail.co.uk

Wielu ludzi na całym świecie marzy, aby mieć kiedyś własny dom. Niestety, cena budowy takiego domu czasem potrafi zwalić z nóg! Dlatego Amazon wpadł na wspaniały ich zdaniem pomysł – sprzedają tzw. „domy DIY”! Są co prawda duże mniejsze niż większość standardowych domów, ale ich cena też jest dość niska.

© dailymail.co.uk

Dzięki temu wiele osób może sobie pozwolić na zakup takiego domku – wystarczą jeszcze tylko chęci do pracy, bo trzeba będzie samemu go zbudować! Jak twierdzi Amazon, sprzedawane „domy DIY” mogą być używane jako domki letniskowe, altanki na działkach, ale także jako domy całoroczne.

Co się zmieści w mikro-domu?!

© dailymail.co.uk

Wbrew pozorom całkiem sporo! Rzeczywiście Amazon określa oferowane „domy DIY” jako „malutkie”, ale tak naprawdę rozpiętość w metrażu jest duża. Najmniejszy dom z Amazona, który kosztuje ok. 20,3 tys. zł, będzie miał jedynie 105 m2! Trzeba przyznać, że w takich warunkach byłoby ciężko żyć, choć podobno dla chcącego nic trudnego.

© dailymail.co.uk

Jednak już za tytułowe 72 tys. zł, możemy liczyć na przestrzeń 27 m2 – w tej cenie dostajemy aż 3 pokoje i werandę! Patrząc na ceny mieszkań o podobnej powierzchni, taka oferta się opłaca! A co jeśli potrzebujemy więcej miejsca, aby pomieścić wszystkie rzeczy? Wykładamy 132,5 tys. zł i mamy 33-metrowy „dom DIY” - sami widzicie, że wybór jest szeroki.

Gdzie jest haczyk?

© dailymail.co.uk

Oczywiście tak piękne oferty zawsze mają w sobie ukryte jakieś „ale”... Tak też jest w tym przypadku, ponieważ po pierwsze są to domy DIY, więc trzeba złożyć wszystkie elementy samodzielnie (a raczej z pomocą znajomych).

© dailymail.co.uk

Po drugie, to na barkach kupującego spoczywać będzie położenie solidnych fundamentów pod tę konstrukcję oraz doprowadzenie do gotowego już domu wszystkich mediów. Jest to trochę dodatkowej pracy i kosztów, ale mimo wszystko ta oferta wydaje się być wyjątkowo korzystna!

Jak taki dom zbudować?

© dailymail.co.uk

To, że trzeba zrobić to samodzielnie – to już wiemy – ale pewnie większość nigdy domu nie budowała, więc pojawia się obawa, czy każdy da radę?! Według Amazona, jest to praktycznie dziecinnie proste! Kupujemy wybrany dom na ich stronie, a za jakiś czas wprost pod nasze drzwi zostaną dostarczone 3 spore paczki...

© dailymail.co.uk

I tu zaczyna się zabawa... W pierwszej paczce dostaniemy drewniane panele i płyty, w drugiej gont i ściany szczytowe, a w trzeciej szyby, gwoździe i śruby. Teraz wystarczy jedynie wykonać fundamenty pod dom, a następnie złożyć wg instrukcji wszystkie elementy z paczek. Podobno przy tej budowie potrzebne są jedynie podstawowe narzędzia i nawet ktoś bez doświadczenia sobie z tym poradzi! Dodatkowo, przesyłka „domu DIY” jest darmowa!

Ktoś chętny na taki tani, mały domek?