Wspaniałomyślna akcja Centrum Onkodietetyki w Bydgoszczy. Darmowe posiłki i wsparcie dla chorych na nowotwór oraz ich bliskich!

Wspaniałomyślna akcja Centrum Onkodietetyki w Bydgoszczy. Darmowe posiłki i wsparcie dla chorych na nowotwór oraz ich bliskich!

25 maja br. w Bydgoszczy miała miejsce niezwykła akcja! Centrum Onkodietetyki przy ul. Jana Karola Chodkiewicza 53 zorganizowało wydarzenie, podczas którego bezpłatnie wydawano wysokospecjalistyczną żywność chorym na nowotwór, ich bliskim i opiekunom. Mieli oni również możliwość spotkania się ze specjalistami, którzy w bezpiecznej przestrzeni służyli im pomocą.

Kinga Kwiecień
27.05.2020, 16:02

Posiłki wydawane bezpłatnie posiadają oświadczenia foodONCO.

Nie ma w nich cukru rafinowanego oraz jego zamienników. W składzie widnieje wyłącznie cukier naturalnego pochodzenia i jest go naprawdę niewiele. W daniach znajdziemy pełnowartościowe białko, które pochodzi z urozmaiconych źródeł, dzięki czemu choremu dostarczane są różnorodne aminokwasy.

Specjalistyczne menu foodONCO stanowi alternatywę dla płynnych koktajli i opiera się o realne potrzeby żywieniowe związane z chorobą nowotworową.

© pixabay / PL_MAPHO

Potrawy zawierają również szereg mikroelementów, zwłaszcza witaminy A, D, E, K, C i minerały takie jak: potas, magnez, wapń, żelazo, cynk, miedź, czy selen.

Posiłki przygotowywane są wyłącznie z naturalnych składników o udokumentowanym pochodzeniu, a ich jakość jest ściśle przestrzegana.

© www.oncoria.com

Akcja „Posiłki w chorobie” została zorganizowana przy współpracy z Passio.Life i Stowarzyszeniem PSO, które czynnie działa na rzecz poprawy jakości życia pacjentów onkologicznych oraz ich bliskich.

Podczas wydarzenia, jego uczestnicy mogli w bezpiecznej przestrzeni spotkać się ze specjalistami. Do ich dyspozycji byli: psycholog onkologiczny, dietetyk onkologiczny, a także dedykowany opiekun.

Osoby chore na nowotwór mogły dowiedzieć się, jak mądrze i odpowiedzialnie dbać o siebie - o swoje ciało i umysł. Specjaliści dołożyli wszelkich starań, by w odpowiedni sposób przekazywać swoją wiedzę i inspirować w dążeniu do polepszenia jakości życia w walce z chorobą.

Centrum Onkodietetyki w Bydgoszczy, gdzie zorganizowana została akcja, jest pierwszym takim miejscem w Polsce. Zapewnia wielowymiarowe wsparcie dla pacjentów onkologicznych oraz ich bliskich.

© www.chodkiewicza53.pl
© www.chodkiewicza53.pl

Specjaliści z Centrum Onkodietetyki wprowadzają w życie chorego dietę, która wzmacnia jego organizm.

Oferują także odpowiednią opiekę psychologiczną, ponieważ odpowiednie nastawienie pacjenta jest równie ważne, by mógł on poradzić sobie z chorobą i wieloma skutkami leczenia. Stawiają między innymi na budowanie prawdziwych relacji osób chorych z bliskimi, co może odegrać kluczową rolę w walce z chorobą nowotworową.

Dokładają wszelkich starań, by złamać społeczny stereotyp, że rak to wyrok. Dzielą się przekonaniem, że diagnoza nie powinna powstrzymywać od robienia rzeczy, które się kocha i od przeżywania każdego dnia w pełni!