Wybory Miss Więzienia o Zaostrzonym Rygorze Wyłoniły Nową Królową. Zobacz Relację z Niezwykłej Imprezy!

Wybory Miss Więzienia o Zaostrzonym Rygorze Wyłoniły Nową Królową. Zobacz Relację z Niezwykłej Imprezy!

4 grudnia br. odbyła się kolejna, trzynasta już edycja "Miss Talavera Bruce", czyli konkursu piękności dla więźniarek w Rio de Janeiro. W tym wyjątkowym dniu osadzone mogły zapomnieć o szarej, więziennej rzeczywistości, umalować się, założyć piękne suknie i spotkać z długo niewidzianymi krewnymi. W tym roku nową "Miss Talavera Bruce" została długowłosa blondynka 25-letnia Veronica Verone de Paiva.

Kamila Mrozek
17.12.2018, 17:12

Konkurs piękności dla więźniarek w zakładzie Talavera Bruce Penitentiary Gericinó w zachodniej części Rio de Janeiro organizowany jest od 2005 r. i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko samych osadzonych i ich rodzin, ale także lokalnych mediów. Dyrektor placówki Ana Cristina Faulhaber podkreśla, że celem tego konkursu jest podniesienie samooceny więźniarek, zwrócenie uwagi na ich pogmatwane losy oraz pokazanie innym, że mimo popełnionych zbrodni dziewczyny nadal są atrakcyjnymi fizycznie kobietami.

W tym roku tytuł miss zdobyła 25-letnia Veronica Verone de Paiva, która pokonała w finale 9 rywalek. Dziewczyna odsiaduje w więzieniu wyrok za zabicie swojego chłopaka.

Warunkiem wzięcia udziału w tym szczególnym konkursie jest dobre sprawowanie więźniarek. Zdobywczyni tegorocznego tytułu wcześniej miała na koncie osiem wykroczeń popełnionych w więzieniu, dlatego ogromnie się cieszy, że w tym roku w nagrodę za lepsze zachowanie dopuszczono ją do finału zmagań o koronę więziennej miss.

Wzięcie udziału w konkursie piękności to dla więźniarek ogromne przeżycie i szansa na wzmocnienie poczucia własnej wartości.

© theguardian.com

10 finalistek ocenianych jest przez 10-osobowe jury, składające się w większości z pracowników więzienia. Dziewczyny dopuszczone do finału mogą oddać się w ręce fryzjerów, stylistów, znów poczuć się jak zadbane i piękne kobiety. Oczywiście wszystkie przygotowania i sam finał odbywa się na terenie więzienia...

© theguardian.com

Celem tego konkursu piękności jest resocjalizacja więźniarek, pokazanie im, że wciąż mają szansę wyglądać pięknie i po wyjściu z zakładu karnego zmienić na lepsze swoje życie.

© theguardian.com

Kandydatki na miss oceniane są w trzech kategoriach. Jury zwraca uwagę na ich urodę, elegancję oraz życzliwość wobec innych ludzi. Oczywiście największe emocje wzbudzają pokazy finalistek w sukniach wieczorowych.

© theguardian.com

Więźniarki dopuszczone do konkursu wkładają dużo pracy, by podczas finału wyglądać przepięknie i pokazać się z jak najlepszej strony, również jeśli chodzi o dobre maniery.

© theguardian.com

"Zaangażowanie w to przedsięwzięcie jest sposobem na resocjalizację, aby skłonić te kobiety do myślenia o zmianie" - mówi dyrektorka więzienia.

© theguardian.com

Kandydatki na "Miss Talavera Bruce" mogły w dniu konkursu czuć się podziwiane i adorowane przez publiczność, którą stanowiła w większości ich rodzina. To były dla więźniarek z zakładu karnego o zaostrzonym rygorze wyjątkowe, pełne emocji chwile, które długo będą pamiętać zza więziennych krat.

© theguardian.com

Jedną z finalistek tegorocznego konkursu była Veronica Verone de Paiva. Dziewczyna jako 18-latka dopuściła się zbrodni na swoim ówczesnym chłopaku - 33-letnim biznesmenie, którym był Fábio Gabriel Rodrigues.

© g1.globo.com

Do zabójstwa żonatego mężczyzny, który spotykał się z Verone, doszło w motelu Niterói, w metropolii River Region. Kobieta przyznaje się, że odebrała starszemu chłopakowi życie, gdy ten po zerwaniu z nią, odurzony narkotykami próbował ją zgwałcić.

Jeśli Veronica wciąż będzie zachowywała się poprawnie, na początku przyszłego roku ma szansę na przeniesienie do zakładu karnego, który nie ma tak zaostrzonego rygoru. Elizabeth Verone de Paiva, matka młodej więźniarki bardzo przeżywała start córki w konkursie i ma nadzieję, że dziewczyna zmieni się po odbyciu wyroku.

© theguardian.com

Na zdjęciu poniżej widzicie Veronicę w towarzystwie dwóch innych finalistek konkursu. Widać, że kobiety są pewne siebie i dumne, że mogły wystąpić w takim niecodziennym, jak na więzienne standardy wydarzeniu.

© m.novacruzoficialrn.com.br

"Serce mocno mi bije i jestem bardzo szczęśliwa. Naprawdę nie spodziewałam się wygranej. Trafiłam tu do więzienia jako zła i zbuntowana, a teraz stoję w tym miejscu, ponieważ się dobrze zachowywałam. Przygotowywałam się długo na ten dzień, dużo trenowałam" - zdradza laureatka tegorocznego konkursu piękności, Veronica.

© m.novacruzoficialrn.com.br

Jak oceniacie pomysł organizacji konkursu piękności w zakładzie karnym?