Nietypowy pomysł budowlany. Wydziergała na drutach ogrodzenie domu

Nietypowy pomysł budowlany. Wydziergała na drutach ogrodzenie domu

Co można zrobić na drutach? Okazuje się, że nie tylko ciepły sweter, mięciutki szalik, albo czapkę w sam raz na zimową aurę. Pewna miłośniczka dziergania wpadła na niecodzienny pomysł i zrobiła sobie na drutach bardzo oryginalne ogrodzenie.

Kamila Mrozek
21.11.2019, 08:14

Autorka nietypowego ogrodzenia zdradziła, że robienie na drutach to jej pasja i zajmuje się tym praktycznie od dziecka. Podobno pewnego dnia usłyszała, że ktoś postanowił wydziergać sobie coś w rodzaju płotu okalającego dom.

Ten dziwny pomysł bardzo się jej spodobał, dlatego postanowiła sama zabrać się za realizację tego trudnego koronkowego przedsięwzięcia. Zobaczcie sami niesamowite efekty jej pracy!

Anne Eunson to Brytyjka, mieszkająca na stałe w Szetlandach. Robienie na drutach to dla niej praktycznie od zawsze nie tylko hobby, ale i zawód, który od zawsze wykonywała z ogromną pasją. Podobno jej pierwsze wielkie dzieło - dzianinowy szal powstał, gdy Anne była jeszcze w szkole średniej.

© mysticalraven.com

Pomysł na wykonanie ogrodzenia z koronki wydaje się dość dziwny i trudny do wykonania, ale Anne udało się go zrealizować! Kiedy jej przyjaciele i sąsiedzi zobaczyli efekty tej "drucianej" pracy, byli pełni podziwu dla talentu Anne. Poprosili nawet o zrobienie dla nich takich samych ogrodzeń!

Jak się zabrać za wydzierganie ogrodzenia? To bardzo ciężka praca, coś o wiele bardziej skomplikowanego i pracochłonnego niż wydzierganie szala czy swetra. Aby stworzyć siatkę, Anne musiała użyć specjalnych, ogromnych drutów i mocnych materiałów.

© webniusy.com

Tworzywo, z którego udziergała to niezwykłe ogrodzenie jest czarnym sznurkiem, wykorzystywanym przy produkcji sieci rybackich.

© shetlandwoolweek.com

Koronkowe ogrodzenie wygląda dość egzotycznie, ale tam, gdzie mieszka Anne, zyskuje już na popularności.

© mysticalraven.com

Siatka jest nie tylko bardzo wytrzymała, ale doskonale harmonizuje z pięknem natury.

© mysticalraven.com

Dlatego wielu przyjaciół i znajomym Anne zapragnęło mieć podobne ogrodzenie swojego domu z ogródkiem.

© webniusy.com

Czy jest coś bardziej niezwykłego niż ogród otoczony zwiewną, a jednocześnie mocną szetlandzką koronką? Anne wyjaśniła, że około 3 tygodni zajęło jej zrobienie koronki, potrzebnej na ogrodzenie przedniej części ogrodzenia.

© webniusy.com

Kobieta mówi, że kiedy po praz pierwszy usłyszała o ogrodzeniu z koronki, myślała, że to jest nie wykonania, albo że taki "płotek" nie będzie funkcjonalny...

© webniusy.com

Ale koronkowe ogrodzenie w wykonaniu Anne wygląda po prostu zjawiskowo!

© webniusy.com

Spójrzcie, jak kwiaty i zioła naturalnie przechodzą przez to koronkowe ogrodzenie!

© mysticalraven.com

Praca z tak dużymi drutami przypomina trening na siłowni. Jesteśmy pod wrażeniem talentu i pracowitości tej brytyjskiej mistrzyni dziergania.

© webniusy.com

Jak Wam się podoba koronkowe ogrodzenie Anne?

© mysticalraven.com

Chcielibyście zamówić u niej takie koronkowe cudo?