Wynajęła sprzątaczkę. Po wejściu do domu natychmiast wezwała policję

Wynajęła sprzątaczkę. Po wejściu do domu natychmiast wezwała policję

Pewna Amerykanka wynajęła firmę sprzątającą, by jej dom lśnił czystością. Zamiast porządku zastała jeszcze większy bałagan… i pijaną pracownicę. Niestety, historia ma polski wątek!

Julia Konieczna
10.10.2018, 01:30

Początek historii

Geevee Snow, Amerykanka, która skorzystała z usług firmy sprzątającej, kolejnym razem z pewnością dokładniej zapozna się z jej referencjami. Zlecając posprzątanie mieszkania, nie spodziewała się, że zastanie tam nie tylko jeszcze większy nieład, a duże straty!

Pijane kobiety wypiły mój alkohol i zdewastowały mi mieszkanie

Zatrudniłam dwie kobiety z firmy Joanna Cleaning Service z Brooklynu, które nie posprzątały niczego, a wypiły cały mój alkohol i zrujnowały mi dom. Moja współlokatorka wróciła do mieszkania i jedna z nich leżała w kuchni twarzą przyklejoną do podłogi, a druga uciekła. Mój stojak na przyprawy był rozbity, mój marmurowy stolik kawowy był przewrócony nogami do góry rozbijając kamienną miskę, klucze zniknęły, alkohol zniknął, a lody czekoladowe wylądowały na kanapie. Joanna Cleaning Service nie zgodziła się zwrócić mi pieniędzy i nie mogę znaleźć prawidłowego adresu jej firmy, by dojść swoich roszczeń (adres podany na jej FB jest nieprawidłowy). Pomocy!!! Czy ktokolwiek korzystał z usług tej firmy/miał tego typu doświadczenie? – brzmi post Geevee Snow.

Firma wypiera się winy

Witaj, Genevievie. Zorientowałam się właśnie, że ta okropna opinia należy do ciebie. Nie mogę uwierzyć w to co widzę i jestem na 1000% pewna, że jest to ogromne nieporozumienie. Ostatnim razem moja firma sprzątała Twoje mieszkanie 29 lipca 2017 r. Oddzwoń, proszę.

Wsparcie znajomych

Post Geevee szybko stał się bardzo popularny. Losem Amerykanki przejęli się początkowo jej znajomi, a później coraz szersza rzesza ludzi chcących jej po prostu pomóc. I pomogli na tyle, że szybko odkryto drugie dno sprawy!

Szok! Pijana sprzątaczka to Polka!

Pijana pracownica firmy sprzątającej

Polski wątek

Bardzo szybko odkryto personalia osób, które związane są z firmą i mogły być odpowiedzialne za zdarzenie w mieszkaniu Geevee.

Groźby firmy w kierunku oszukanej Geevee

Genevieve. Jak widzę twoi znajomi ciągle negatywnie recenzują moją firmę. Zamierzam użyć tych opinii jako dowodu na obwinianie mojej firmy za coś, za co nie jest odpowiedzialna. Sprawdź proszę firmę Joanna’s Cleaning, ponieważ to oni prawdopodobnie sprzątali twoje mieszkanie i upewnij się, że nie jest to pomyłka. Pójdę z tym do sądu.

Dwie Joanny i dwie firmy!

Bardzo szybko wyszedł na jaw konflikt w firmie Joanna Cleaning Service. Okazało się, że Joanna Oltuszewska to była pracowniczka Joanny Sokołowskiej, która po zwolnieniu przez tę drugą założyła swoją firmę – Joanna’s Cleaning. Niestety, profile tych pań w mediach społecznościowych przedstawiają sprzeczne informacje, przez co dojście do prawdy, która z tych pań zawiniła jest bardzo trudne.

Sprawą żyje cała Ameryka

Przykrym incydentem w domu Geeviee zainteresowały się amerykańskie media. Największym dziennikiem, który podjął ten temat jest New York Post.

Sprawa Geeviee i pijanej pracownicy firmy sprzątającej jest nadal w toku. Śledczy ustalają kto zawinił, i która Joanna jest tak naprawdę odpowiedzialna za tę sytuację.

Kolejne straty spowodowane przez firmę sprzątającą

Przykre, że w sprawie, w której główną rolę odgrywają alkohol i skandal tak wyraźnie wybrzmiewają polskie korzenie.

Czy Polacy potrafią nam przynosić za granicą tylko wstyd?