YouTuber złożył utwór Queen z ponad 100 fragmentów znanych filmów!

YouTuber złożył utwór Queen z ponad 100 fragmentów znanych filmów!

Queen - zespół rockowy, którego piosenki zna każdy! Początek brytyjskiej grupy szacuje się na lata siedemdziesiąte, a w jej składzie były takie gwiazdy jak Brian May, Roger Taylor i oczywiście uwielbiany przez tłumy Freddie Mercury. Brzmienie ich utworów podbijało serca ludzi przez te wszystkie lata. Piosenki zdają się być ponadczasowe i nadal nie pozwalają o sobie zapomnieć. Znalazła się osoba, która wycięła fragmenty ponad 100 różnych filmów i produkcji telewizyjnych po to, by złożyć z nich znany utwór Queen o tytule „We Will Rock You”!

Kinga Kwiecień
8.10.2019, 18:06

„We Will Rock You” to utwór grupy Queen z rewelacyjnego albumu „News of the World”. Został napisany przez jednego z członków zespołu - Briana Maya.

Sekret piosenki drzemie w rytmicznych odgłosach tupania i klaskania, które rozpozna każdy, niezależnie od wieku.

Podczas koncertów, zaraz po tym utworze, muzycy wykonywali kolejną kultową piosenkę o tytule „We Are the Champions”.

To nie przypadek, że „We Will Rock You” jest bardzo popularny wśród fanów sportu! Już sam początek tworzenia tego utworu miał podłoże związane ze sportem i jego zagorzałymi fanami. Na jednym z koncertów Queen, który miał miejsce w 1977 roku w Bingley Hall, tłum zaśpiewał hymn angielskiego futbolu „You're Never Walk Alone”. Właśnie to zainspirowało Maya do napisania tekstu hitowego i jednocześnie ponadczasowego utworu!

Rytmiczne tupanie i klaskanie miało na celu zachęcić ludzi do przyłączenia się i aktywnego wzięcia udziału w wykonywaniu tego utworu na koncertach.

Cel został osiągnięty i to z nawiązką, ponieważ nawet po tylu latach, fani zespołu doskonale się bawią, gdy usłyszą „tup-tup-klask” i chętnie dołączają do wystukiwania rytmu tej porywającej piosenki.

Singiel wydany w październiku 1977 r. w Wielkiej Brytanii, który zawiera zarówno „We Will Rock You”, jak i „We are the Champions”, zajął drugie miejsce na listach przebojów!

Po ukazaniu się w 2018 roku filmu „Bohemian Rhapsody”, grono fanów zespołu jeszcze się powiększyło!

Osoby, które wcześniej znały Queen tylko z popularnych piosenek, mogły na wielkim ekranie obserwować wzloty i upadki członków zespołu.

Rami Malek idealnie wczuł się w rolę światowej klasy gwiazdy i wybitnego muzyka, jakim był Freddie. Niebywałe odwzorowanie postaci lidera zespołu, możecie zobaczyć na poniższym zestawieniu. Porównany jest tam fragment filmu z nagraniem ukazującym występ na Live Aid z 1985 roku.

Sympatia wobec lidera zespołu porwała tłumy na nowo! Freddie Mercury był bardzo interesującą osobistością i jeśli ktoś z was nie widział jeszcze filmu, to gorąco zachęcamy do obejrzenia!

Jedna ze scen filmu opowiada o tym, jak May przedstawił zespołowi utwór „We Will Rock You”, a wracając do tematu tego utworu…

Użytkownik popularnego serwisu YouTube o nicku Badger, odświeżył utwór i złożył go w całość posiłkując się fragmentami ponad 100 różnych filmów i produkcji telewizyjnych!

Powycinał krótkie fragmenty tak, by można było otrzymać z nich tekst kultowej piosenki „We Will Rock You”.

Musiał poświęcić na to mnóstwo czasu i energii, by tak dokładnie odwzorować utwór. Wykorzystał do tego między innymi urywki z „Full Metal Jacket” z 1987 roku, znanego też jako „Pełny magazynek”, z komediodramatu „Pocałunek wampira”, w którym grał Nicolas Cage, czy choćby ze znanego filmu „Szczęki”.

Które z fragmentów pochodzą z Twoich ulubionych produkcji?