Zarobili krocie na używanych butach.

Zarobili krocie na używanych butach.

Czy można sprzedać z dużym zyskiem stare, znoszone buty? Okazuje się, że tak, jeśli tylko masz smykałkę do interesów, znasz historię posiadanego przez siebie modelu, albo...masz nietypową pasję, dzięki której Twoje obuwie to dla innych prawdziwe skarby...

Kamila Mrozek
29.08.2019, 12:37

Buty stanowią nie tylko ważną część naszej garderoby, ale i ułatwiają realizację życiowych pasji - jaką jest na przykład bieganie w maratonach. Pewien maratończyk bezskutecznie starał się zakwalifikować na igrzyska olimpijskie. Ale facet miał wyjątkowe buty i...umiał sprzedać je 50 tysięcy dolarów!

Dave Russell to były amerykański maratończyk, który chciał wystąpić na igrzyskach olimpijskich w 1972 r.

Mężczyzna nie spełnił swego marzenia o udziale w olimpiadzie, ale udało mu się zarobić krocie na niezwykłych butach, w których występował podczas kwalifikacji sportowych.

© graduatehotels.com

Russell był właścicielem ręcznie robionych butów o modelu "Moon Shoes", których firma Nike wypuściła na rynek zalewie 12 par.

© graduatehotels.com

Nabywcą widocznych na zdjęciu poniżej zniszczonych butów maratończyka jest sieć hoteli z Eugene - to właśnie tam słynny koncern Nike rozpoczął swoją działalność. Rekordową sumę za inne - nowe "Moon Shoes" osiągnięto podczas aukcji w domu Sotheby's. Pewie kolekcjoner kupił "moonsy" za 437 500 dolarów!

© graduatehotels.com

W 2013 r. na aukcji sprzedano stare buty Michaela Jordana, w których ten legendarny koszykarz Chicago Bulls rozegrał w 1997 r. jeden z najbardziej spektakularnych meczów w finałach NBA. Buty, które otrzymał wcześniej od Jordana jeden z chłopców podających piłki w Utah Jazz sprzedano za 104 000 dolarów.

W 2017 r. mocno sfatygowane buty Michaela Jordana z jego autografem sprzedano na aukcji za 190 373 dolarów. Ale jak dotąd rekordową cenę za używane buty osiągnęły w 1954 r. te, w których Roger Bannister jako pierwszy w dziejach przebiegł milę w czasie poniżej 4 minut. Legendarne obuwie sprzedano za 409 000 dolarów!

© tvn24.pl

W lipcu tego roku dom Sotheby's wystawił między innymi futurystyczne tenisówki, które nosił Marty McFly w filmie "Powrót do przyszłości 2".

Nike stworzył repliki kultowych butów, które aktor nosił w filmie. Zdaniem specjalistów z domu aukcyjnego futurystyczne buty mogą sprzedać się za około 50-70 tysięcy dolarów.

© rp.pl

Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba mieć butów z limitowanych kolekcji, być gwiazdą sportu albo kina, żeby sprzedać za krocie swoje buty. Poznajcie kobietę, która rocznie zarabia prawie pół miliona złotych, sprzedając swoje...używane buty i brudne skarpetki.

© storytrender.com

33-letnia Roxy Sykes pracuje jako fetyszowa modelka w internecie. Kobieta założyła profil na Instagramie dedykowany osobom, które mają szczególny pociąg do jej stóp - zarówno obutych, tych w skarpetkach i tych bosych...

© storytrender.com

Kiedy profil na Instagramie zaczęło śledzić ponad 10 tysięcy obserwatorów, Roxy rozpoczęła swój własny, dochodowy biznes.

© storytrender.com

Właścicielka pięknych stóp zaczęła sprzedawać fetyszystom swoje używane skarpetki i buty. Kobieta za parę skarpetek bierze 100 zł, a za stare buty nawet 1000 zł

© storytrender.com

Co sądzicie o wydawaniu kroci na używane buty?

Kupilibyście stare buty albo brudne skarpetki, gdyby należały do kogoś znanego albo miały wyjątkową historię?