Żebrak z Warszawy Prosił Księdza o Pieniądze. Film Stał Się Hitem - Komentowali Go Internauci z Całego Świata!

Żebrak z Warszawy Prosił Księdza o Pieniądze. Film Stał Się Hitem - Komentowali Go Internauci z Całego Świata!

Chociaż ten materiał wideo ma już ponad rok, w dalszym ciągu wzbudza kontrowersje. Film został udostępniony ponad 100 tysięcy razy, a internauci z całego świata dalej go komentują. Co tak bardzo bulwersuje komentujących?

Marek Rajman
9.10.2018, 20:08

Nagranie pochodzi z czerwca 2017 roku, uchwycono na nim warszawski pochód z okazji miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Wśród maszerującego tłumu jest ksiądz, do którego podchodzi żebrak i prosi o jałmużnę. Duchowny wyciąga portfel, w którym widać karty, szuka drobnych, ale po chwili rezygnuje i wdaje się z mężczyzną w krótki dialog:

-Wydaje mi się, że pójdziesz na piwo

-Nie, na jedzenie

-To ja ci kupię

Na tym nagranie się kończy, ale wcześniej osoba nagrywająca film sarkastycznie komentuje, że ksiądz nie ma drobnych, bo w portfelu same karty. Niestety nie widać co stało się dalej, czy duchowny faktycznie kupił bezdomnemu coś do jedzenia, ale ten krótki fragment wystarczył, żeby internet wręcz się zagotował.

To nagranie od roku wzbudza ogromne kontrowersje!

Komentarze z całego świata...

Film został odtworzony ponad 8 milionów razy, udostępniony niemalże 110 tysięcy razy, a skomentowało go ponad 5 tysięcy internautów. Wśród wypowiedzi społeczności przeważają głosy krytyki i oburzenia, ale zdarzają się także wyrazy poparcia dla księdza - internauci zwracają uwagę na wspomniany dialog pomiędzy kapłanem i bezdomnym i twierdzą, że duchowny zaoferował lepszy sposób pomocy, aniżeli danie jałmużny, która faktycznie mogłaby zostać przepita. Jeden z polskich internautów pisał:

5 sekunda. Lumpowi wystaje browar z kieszeni! Jest pijany na bank! Ksiądz nie daje kasy a mówi, że mu kupi! Na bank jak mu kupi jedzenie to go lump zbeszta bo oczekuje kasy.

Pod oryginalnym nagraniem pojawiła się także ogromna ilość komentarzy z zagranicy. Również większość potępia zachowanie księdza, część komentuje kondycję Kościoła Katolickiego, jeszcze inni utyskują na duchownych w swoich krajach.

Ten ksiądz to sknera bez serca

Pisze Luis z Wysp Kanaryjskich.

Wszyscy katolicy utrzymują tych pasożytów, a oni nie nadają się do niczego, tylko kradną i kradną!

W tak dosadnych słowach wyraża oburzenie Rico z Meksyku.

Co za żałosny ksiądz. Czy banknot był zbyt cenny, żeby dać go temu biednemu człowiekowi?

Napisał Raúl.

Mam nadzieję, że ludzie są świadomi, że w sercu tego księdza nie ma miłości, tylko hipokryzja

Komentuje Noemi z Meksyku.

Nie dość, że kościoły nie płacą żadnych podatków, to ten ksiądz miał pieniądze w portfelu i nie dał. Obrzydliwe!

Zachowanie księdza potępia Chris z Londynu.

Łatwo krytykować, ale ksiądz postąpił słusznie. Jeśli bezdomny był pijany, to też nie dalibyście mu jałmużny.

W obronie księdza stanęła Sandra, mieszkająca w Chicago. Jednak niewiele więcej znajduje się pod nim pozytywnych komentarzy.

A czy Waszym zdaniem ksiądz postąpił słusznie?

Komentarze na temat zdarzenia pojawiały się na wszelkich możliwych portalach i platformach - w większości jednostronnie negatywne i potępiające zachowanie księdza.

Nie pomagajmy żebrakom na ulicy?

A tutaj można posłuchać bardzo ciekawej wypowiedzi innego księdza, Jacka Stryczka, który otwarcie mówi, aby nie pomagać finansowo żebrakom. Zgadzacie się z jego argumentami?

Dej 2 złote na piwo...

Na koniec jeszcze materiał pokazujący "drugą stronę barykady". Kto z nas nie spotkał się z takimi pijaczkami, otwarcie proszącymi o pieniądze na alkohol? Co robicie w takiej sytuacji? Dajecie 2 złote?