Złodziej Na 2 Dni Utknął w Szybie Wentylacyjnym Restauracji. Zabrudzony Starym Tłuszczem Nie Mógł Się Ruszyć.

Złodziej Na 2 Dni Utknął w Szybie Wentylacyjnym Restauracji. Zabrudzony Starym Tłuszczem Nie Mógł Się Ruszyć.

Pewien mężczyzna próbował włamać się do opuszczonej restauracji z chińskim jedzeniem, nie spodziewał się jednak, że ta próba może zakończyć się dla niego bardzo nieciekawie. Facet utknął w otworze wentylacyjnym i przebywał tam uwięziony aż dwa dni. Jak zakończyła się historia niezdarnego włamywacza? Zobaczcie zdjęcia ze zdarzenia, przekonajcie się, kto pomógł uwięzionemu mężczyźnie.

Kamila Mrozek
16.12.2018, 16:59

Kilka dni temu strażacy z hrabstwa Alameda w USA zostali pilnie wezwani do nietypowego wypadku. Okazało się, że ktoś usłyszał mężczyznę wołającego o pomoc, który zaklinował się w otworze wentylacyjnym opuszczonej "chińskiej" restauracji w San Lorenzo nieopodal San Franscisco (Kalifornia). Gdy ekipa ze Straży Pożarnej Alameda dotarła na miejsce, ich oczom ukazał się widok zabrudzonego starym tłuszczem mężczyzny, który nie mógł wydostać się z metalowego otworu wentylacyjnego w nieczynnej już restauracji.

Funkcjonariuszom policji udało się ustalić, że poszkodowany miał 29-lat i najprawdopodobniej usiłował dopuścić się kradzieży sprzętów, jakie pozostały na wyposażeniu nieczynnej już restauracji.

© Facebook/AlamedaCountyFire/

Na tym zdjęciu widać, że samo dotarcie do zamkniętego w otworze wentylacyjnym człowieka było dla strażaków sporym wyzwaniem. Nie wystarczyło wejść po drabinie i działać. Najpierw trzeba było się szybko zastanowić, co można zrobić dla ratowania ludzkiego życia.

© Facebook/AlamedaCountyFire/

Na szczęście strażacy natychmiast podjęli skuteczną akcję ratowania niedoszłego złodziejaszka, wyciągając z wentylacyjnej pułapki najpierw jego nogi.

© Facebook/AlamedaCountyFire/

Gdyby nie determinacja w szukaniu pomocy z zewnątrz, uwięziony mężczyzna mógłby się udusić. Dopiero po dwóch dniach wołania, ktoś usłyszał jego słabnący głos i zdecydował się wezwać straż pożarną na ratunek temu człowiekowi.

© Facebook/AlamedaCountyFire/

Po 30-minutowej akcji strażacy bezpiecznie wyciągnęli z otworu wentylacyjnego tamtego niezdarnego, 29-letniego mężczyznę.

© Facebook/AlamedaCountyFire/

Wydobyty cudem mężczyzna został natychmiast odwieziony do szpitala. Dziś wiemy, że jest w dobrej kondycji fizycznej i wypadek z szybem wentylacyjnym nie wyrządził u niego żadnych poważnych uszczerbków na zdrowiu. Wiadomo też, że po wyjściu ze szpitala ten mężczyzna zostanie przekazany w ręce policji, która zdecyduje, czy powinien zostać oskarżony o usiłowanie kradzieży i niszczenie cudzego mienia.

Jaka kara powinna spotkać tego mężczyznę?

Słyszeliście może o podobnym zdarzeniu i sprawnej interwencji służb polskiej straży pożarnej?