Zobacz jak wyglądały śluby najpopularniejszych prezydentów!

Zobacz jak wyglądały śluby najpopularniejszych prezydentów!

Gdy o myślimy wpływowych ludziach, często widzimy ich jedynie przez pryzmat wykonywanego zawodu. Utożsamiamy ich z bogactwem i co za tym idzie – wielkimi i bajecznymi ślubami. Jednak rzeczywistość okazuje się być zupełnie inna. Zobaczcie sami!

Mateusz Ochocki
22.12.2018, 19:36

1. John F. Kennedy

W 1953 roku Jackie Bouvier zatrudniła projektanta mody Ann Lowe do uszycia dla siebie sukni ślubnej. Niestety na trzy dni przed ślubem doszło do małej tragedii, ponieważ w jej pracowni krawieckiej pękła rura, powodując niemałe spustoszenie. W wyniku awarii 10 sukni obecnych w pracowni zostało zniszczonych, w tym jedna stworzona dla Jackie, której uszycie zajęło 2 miesiące.

W akcie paniki projektantka zamówiła dodatkowy taft w kolorze kości słoniowej i różowy jedwabny materiał, by odnowić sukienkę. Dzięki temu Ann i jej zespół krawcowych był w stanie zdążyć z uszyciem stroju. W rezultacie, suknia Jackie stała się jedną z najbardziej ikonicznych sukni ślubnych w historii.

Para pobrała się w 1953 roku.

2. Bill Clinton

Hillary i Bill Clintonowie poznali się w szkole prawniczej w 1971 roku, kiedy Bill zagadał do niej w bibliotece. Od razu zakochali się w sobie i pobrali trzy lata później. Bill chciał wielkiego wesela, podczas gdy jej nawet nie zależało na pierścionku zaręczynowym, który ten i tak wręczył jej później, pomimo jej woli.

Ich ślub był bardzo kameralny, a Hillary nie miała sukienki, aż do dnia poprzedzającego ceremonię. Sytuacje uratowała jej matka, która poszła do centrum handlowego i kupiła jej sznurowaną kreację Jessica McClintock Victorian. Wkrótce potem para pobrała się w pokoju gościnnym.

3. Barack Obama

Barack i Michelle poznali się w Chicago, pracując dla jednych z firm prawniczych. Michelle na początku stawiała opory przed randkowaniem z kolegą z pracy, ale w końcu dała się namówić w 1989 roku. Trzy lata później Barack i Michelle stanęli na ślubnym kobiercu.

Pobrali się w kościele Trinity United Church of Christ w Chicago. Tańczyli razem do piosenki Steviego Wondera „You and I”. Michelle miała na sobie białą suknie z spiczastymi rękawami oraz miała na sobie welon.

Para pobrała się w Chicago w 1992 roku.

4. Ronald Reagan

Wybranka Ronalda Reagana, Nancy Davis, była aktorką w latach 40. i 50. Przed poznaniem Ronalda umawiała się z wieloma gwiazdami. Poznała go w 1949 roku, kiedy był prezydentem Gildii Aktorów Ekranowych – związku zawodowego zrzeszającego amerykańskich aktorów. Wówczas Ronald nie był gotowy na małżeństwo, gdyż był po rozwodzie z Jane Wyman.

Mimo to, para pobrała się po 3 latach randkowania w 1952 roku. Podczas ceremonii Nancy była w ciąży, więc ślub odbył się w ostatniej chwili, by uniknąć zainteresowania prasy. Ich uroczystość była skromna, a Nancy miała na sobie prostą suknie ślubną.

Ronald i Nancy pobrali się w 1952 roku.

5. George Bush

Laura poznała George podczas pewnego lipcowego grilla. Trzy miesiące później byli już zaręczeni. George był Gubernatorem stanu Texas, gdzie poślubiła go w 1977 roku.

Na zdjęciu nowożeńcy pozowali z rodzicami przyszłego prezydenta - George’em H.W. Bushem i Barbarą. W przeciwieństwie do teściowej, Laura nie chciała tradycyjnej i bajecznej uroczystości, zorganizowanej z przepychem. Wobec tego ich ślub był kameralny, a podczas ceremonii Laura miała na sobie prostą kremową sukienkę.

6. Donald Trump

Melania Knauss poślubiła Donalda Trumpa w 2005 roku. Miała na sobie sukienkę od Christiana Diora, która składała się z 90 metrów tiulu. Koszt stworzenia sukni wahał się bagatela pomiędzy 100 a 200 tysięcy dolarów.

Jak widać na zdjęciu suknia była nie tylko bardzo droga, ale i bardzo duża. Miała wyszytych ponad 1500 pereł i kryształów. Z powodu dużej ilości ozdób, Melania nie była w stanie usiąść na krześle, więc zmuszona była do siedzenia na ławce.

Donald i Melania w kościele.

7. Vladimir Putin

Przyszła żona Vladimira Putina, Ludmiła, pracowała jako stewardessa. W 1980 roku przyleciała do Leningradu na trzy dni i właśnie wtedy poznała człowieka, z którym spędziła kolejne 20 lat życia. Para pobrała się w 1983 roku i ma dwoje dzieci.

Vladimir Putin składa podpisuje dokumenty zawarcia małżeństwa.

8. Aleksander Kwaśniewski

Aleksander i Jolanta sakramentalne „tak” powiedzieli sobie dwukrotnie – pierwszy raz w 1979 w urzędzie stanu cywilnego, a drugi podczas ślubu kościelnego w 2006 roku.

Aleksander Kwaśniewski dał się na niego namówić, mimo że jest zadeklarowanym ateistą. Powodem zdecydowania się na ślub kościelny, była śmierć Jana Pawła II. Ślub Aleksandra i Jolanty odbył się w kameralnej atmosferze, ponieważ zależało im na dyskrecji.

9. Lech Wałęsa

Lech został zatrudniony w Stoczni Gdańskiej im. Lenina na stanowisku elektryka okrętowego w 1967 roku. Dwa lata później w 1969 roku wziął ślub z Danutą Gołoś. Para ma ze sobą ośmioro dzieci.

10. Bronisław Komorowski

Ze swoją przyszłą żoną Anną poznali się podczas swojej działalności harcerskiej w 1970 roku. Zaiskrzyło pomiędzy nimi, a Annie podobała się jego szarmanckość i poczucie humoru. Uważała go za interesującego człowieka. Siedem lat później para pobrała w Warszawie.