Zrzucił 75 kg i został... modelem! Zaskakującą przemiana zakompleksionego 24-latka!

Zrzucił 75 kg i został... modelem! Zaskakującą przemiana zakompleksionego 24-latka!

Od otyłego, wyśmiewanego i uzależnionego od gier nastolatka... do przystojnego modela z tysiącami fanów – taką przemianę przeszedł zaledwie w rok! Zobacz, co dało mu motywację i jak tego dokonał!

Damian Bachnacki
4.12.2018, 17:11

Samotny, otyły, wyśmiewany – ciężkie życie nastolatka!

Austin Shifflett to 24-latek z Virginii. Jednak jego niesamowita historia zaczęła się dużo wcześniej, kiedy był jeszcze nastolatkiem. Wszystko przez jego problemy z nadwagą, z którymi musiał zmagać się od młody lat. To spowodowało u niego ogromne kompleksy, które tylko nasiliły się w szkole średniej. Rówieśnicy nie darzyli Austina sympatią i przezywali go „grubas”, przez co chłopak często wagarował. Po zakończeniu szkoły nastolatek zamknął się w swoim pokoju, całymi dniami grał w gry komputerowe i zajadał smutek fast foodami. Nie pojawiał się na rodzinnych spotkaniach, unikał znajomych, przez swoją nadwagę kompletnie odizolował się od świata! Jednak wszystko zmieniło się podczas wizyty u najbliższego przyjaciela...

Ta chwila zmieniła wszystko!

© Instagram/austinashifflett

Pewnego razu Austin zgodził się odwiedzić swojego przyjaciela Ryana. Zwykle całymi dniami siedział w swoim pokoju, ale tym razem chciał porozmawiać z dawno niewidzianym znajomym. Niespodziewanie Ryan, w trosce o przyjaciela poprosił go, żeby się zważył. Austin był pewny, że waży ok. 115 kg... ale waga wskazała aż 147 kg! Dla wtedy 21-letniego chłopaka to był prawdziwy szok! Po zaledwie kilku miesiącach siedzenia w domu, jego waga drastycznie wzrosła. Ta sytuacja poważnie wstrząsnęła Austinem i chłopak ze strachu przed problemami zdrowotnymi postanowił natychmiast przejść na dietę!

Setki wyrzeczeń i godzin na siłowni...

© Instagram/austinashifflett

Austin jak postanowił, tak zrobił! Rozpoczął dietę Atkinsa, a następnie wykupił karnet na siłownię. Możliwe problemy zdrowotne związane z otyłością na serio przestraszyły chłopaka. Z tak silną motywacją Austin szybko zaczął widzieć efekty, już w pierwszym tygodniu schudł aż 4 kg! Poważną barierą okazały się kompleksy chłopaka, wstydził się on ćwiczyć publicznie na siłowni. Znalazł na to jednak idealne rozwiązanie, zapisał się na siłownię całodobową i chodził na treningi jedynie w nocy, kiedy było najmniej klientów.

Na czym polega dieta Atkinsa?

© Instagram/austinashifflett

Austin bez wahania postawił na dietę Atkinsa, a to dlatego, że była ona skuteczna dla jego babci, rezultaty były ponoć rewelacyjne. Na czym polega ta dieta? Została wymyślona przez amerykańskiego kardiologa w latach 70. i opiera się na prostej zasadzie – jak najmniej węglowodanów, jak najwięcej białka. Stosując ją można bardzo szybko stracić zbędne kilogramy (tak jak Austin), jednak wiąże się to z niedostarczaniem do organizmu ważnych składników energetycznych. Dlatego wokół diety Atkinsa krąży wiele kontrowersji i nie jest ona uznawana na zdrową.

Niespodziewana popularność!

© Instagram/austinashifflett

Po niecałym roku od przejścia na dietę i rozpoczęcia ćwiczeń, Austin osiągnął świetne rezultaty – schudł aż 75 kg! Takie osiągnięcie spowodowało, że zrobiło się o nim głośno. Dostawał zaproszenia na wywiady od gazet i programów śniadaniowych, wszyscy chcieli, żeby zdradził, jak udało mu się pokonać nadwagę. Austin chętnie dzielił się swoimi doświadczeniami, założył również profil na Instagramie, aby promować zdrowy tryb życiu wśród nastolatków. Jego historia zainspirowała wielu młodych ludzi do walki z otyłością, a liczba fanów chłopaka wciąż rosła – obecnie to ponad 31 tys. obserwujących.

Trudna operacja Austina

© Instagram/austinashifflett

Mimo osiągnięcia upragnionej wagi przez Austina, które kosztowało go mnóstwo potu i wyrzeczeń, to nie był koniec jego ciężkiej drogi po zdrowie. Okazało się, że po tak dużej i szybkiej utracie wagi, został nadmiar rozciągniętej skóry i konieczna jest operacja! Operacje usunięcia zbędnej skóry są po pierwsze bardzo skomplikowane i ryzykowne, a po drugie są bardzo drogie. Chłopaka nie było na nią stać, ale z pomocą przyszła telewizja! Para lekarzy zdecydowała się wykonać u wtedy 23-letniego Austina operację przed kamerami! To była wspaniała szansa, ale i ogromne ryzyko. W efekcie chłopakowi wycięto prawie 4 kg zbędnej skóry i konieczne były aż 2 operacje, żeby to osiągnąć.

Od nastolatka z nadwagą... do modela!

© Instagram/austinashifflett

Po wszystkich ciężkich przeżyciach, związanych z utratą wagi, zmianą stylu życia i operacjami, Austin w końcu może cieszyć się życiem! Zyskał on jednak nie tylko pewność siebie, ale również dużą popularność. Jego historia jest na tyle inspirująca, że wiele firm chce, aby 24-latek promował ich produkty jako model! Austin wystąpił już kilku sesjach okładkowych, m. in. w magazynie People. Zagrał również w reklamie promującej produkty firmy Atkins. Nie wiemy jak potoczy się dalej jego kariera, ale patrząc dziś na Austina trudno uwierzyć, że miał kiedyś kompleksy i problemy z otyłością.

Jak myślicie, Austin ma szansę na karierę w modelingu?