Zwiastun filmu o królu disco polo - Zenku Martyniuku: ”Jaki kraj, taki Mercury”

Zwiastun filmu o królu disco polo - Zenku Martyniuku: ”Jaki kraj, taki Mercury”

Tegoroczne walentynki staną pod znakiem zapytania dla tych, którzy postanowili zabrać swoją drugą połówkę na premierę filmu o… Zenku Martyniuku. Właśnie 14 lutego wejdzie do kin film, który budzi wiele kontrowersji. Produkcja stała się obiektem drwin - zwłaszcza, że mamy tu uderzające podobieństwo plakatu promującego film o Zenku do plakatu, który zapowiadał „Bohemian Rhapsody”! Internauci żartują, że ”Jaki kraj, taki Mercury”…

Kinga Kwiecień
23.01.2020, 18:43

Zakończyły się zdjęcia do filmu, za produkcję którego odpowiada Telewizja Polska, a w sieci już pojawił się zwiastun, który wam pokażemy!

Produkcja ma pokazać historię młodego Zenka Martyniuka. Ma nakreślić widzom drogę, jaką przeszedł król disco polo, by dostać się na szczyt.

Na początku swojej kariery z muzyką, sprzedawał kasety na Podlasiu i dawał pierwsze koncerty jeżdżąc Fiatem 126p.

Widzowie będą mogli prześledzić losy Zenka z czasów, gdy jeszcze nikt o nim nie słyszał.

Biografia Zenka Martyniuka będzie pierwszą samodzielną produkcją Telewizji Polskiej. Oficjalny opis filmu naświetla nam, czego możemy się spodziewać w kinie:

To historia chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie o tym, by śpiewać i bawić tłumy.

Króla polskiego disco polo zagra dwóch aktorów. Krzysztof Czeczot będzie odgrywał rolę dojrzałego Zenka, zaś w piosenkarza za czasów młodości wcieli się Jakub Zając.

Według fanów Zenka, Krzysztof Czeczot (zdjęcie powyżej) idealnie pasuje do tej roli. 

Zanim ostatecznie ogłoszono komu przypadnie zaszczyt wcielenia się w króla disco polo, intensywnie spekulowano, jaki aktor otrzyma rolę. Spierano się pomiędzy Antkiem Królikowskim, Jackiem Braciakiem i Tomaszem Ziętkiem.

Zenek Martyniuk zaś miał nadzieję, że zagra go Dawid Ogrodnik.

Kogo jeszcze zobaczymy w filmie o "Zenku"? Danutę Martyniuk, czyli żonę Zenka, zagra Klara Bielawka. W rolę syna o imieniu Daniel, wcieli się Olaf Marchwicki. Agnieszka Suchora odegra matkę Zenka.

Na ekranie zagości nawet sam Jan Frycz (zdjęcie poniżej), który będzie grał teścia Zenona Martyniuka.

Pojawi się także Piotr Cyrwus (zdjęcie poniżej), czyli aktor znany wszystkim jako Rysiek z Klanu.

Gościem specjalnym w filmie o gwieździe disco polo będzie Limahl - tego chyba nikt się nie spodziewał!

Reżyser filmu o Martyniuku, Jan Hryniak, wyznaje:

Chciałbym, by film był swoistą, sentymentalną podróżą do czasów świetności Limahla, czy Modern Talking. Ważne, żeby ludzie dobrze się w kinie bawili, bo taka jest idea disco polo. Ale nie w sposób prześmiewczy i deprecjonujący.

Hryniak uświadamia nam również, że film nie jest dosłowną biografią artysty:

Główną inspiracją przy realizacji „Zenka” był film „Wielki Liberace”, który opowiada o bohaterze według modelu: urodził się, odkrył swój talent, odniósł sukces i żył jak gwiazda. Nasz bohater dodatkowo ma jeszcze udane życie rodzinne. Trudno jest tutaj o porywające zwroty akcji, stąd decyzja, by rozszerzyć filmową biografię Martyniuka o dodatkowe postaci i wątki. Porwanie syna miało miejsce w przypadku lidera zespołu Bayer Full. W naszym filmie, niektóre postaci i elementy fabuły zostały skompilowane tak, by podnieść dynamikę narracji. Dlatego nasz film należy traktować jako opowieść opartą na motywach z życia Zenona, a nie biografię w ścisłym znaczeniu.

Zespół Akcent istnieje od 1989 roku i ma na koncie takie przeboje jak "Przez Twe oczy zielone", „Dziewczyna z klubu disco”, „Przekorny los”, czy "Życie to są chwile”.

Utwór „Przekorny los” wydano w formie singla, który sprzedał się w kolosalnej ilości egzemplarzy - ponad 300 tysięcy. Wydawnictwo osiągnęło wówczas status potrójnej diamentowej płyty.

"Król Walentynek jest tylko jeden" - taki napis możemy zobaczyć na plakacie promującym film o Zenonie Martyniuku.

Jednak zważając na kontrowersje i szydzenie z muzyki disco polo, zalecamy dokładnie wybadać teren przez wszystkich tych, którzy wpadli na pomysł, by w Walentynki zabrać swoją drugą połówkę do kina na seans o Zenku. Wybadajcie teren zwłaszcza wtedy, gdy ma to być wasza pierwsza randka, bo może się okazać, że pierwsze spotkanie będzie również ostatnim.

A jak jest w waszym przypadku? Lubicie disco polo i muzykę Zenka?